Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

wideo.  Cudowny widok ziemi wyłaniającej się z księżyca

wideo. Cudowny widok ziemi wyłaniającej się z księżyca

Magia wschodu słońca Ziemi oddalonej o 380 000 km od naszej błękitnej planety. Prawie 55 lat i sława Wschód Ziemi Uchwycone przez astronautę Williama Andersa, który wyruszył na misję Apollo 8, kilka miesięcy przed tym, jak Neil Armstrong i Buzz Aldrin postawili pierwsze kroki na Księżycu, w lipcu 1969 roku, nie sposób zmęczyć się obrazami z kosmosu, które mówią nam, jak mali i krusi jesteśmy w centrum wszechświata.

na skraju pustki

W niedzielę 23 lipca 2023 r. astrofizyk Eric Lagadec, astrofizyk z Obserwatorium Lazurowego Wybrzeża, udostępnił swoim 150 000 obserwatorom na Twitterze wspaniały krótki film. Przechwycony przez sondę Japońskiej Agencji Kosmicznej, leci nad Księżycem, naszą rodzimą planetą. Mała niebieska kula otoczona kosmiczną pustką, która może obecnie przeżywać najgorętszy miesiąc, lipiec.

„przekazać wiadomość”

W sieci społecznościowej wykorzystywanej przez Elona Muska, miliardera, który również wysyła rakiety poza stratosferę, wideo zbiera wyświetlenia i wywołuje głównie entuzjastyczne recenzje, nie licząc garstki zadufanych w sobie „konspiracyjnych sceptyków”, którzy jak dotąd nie zrobili różnicy między NASA a Hollywood.

„Liczy się przesłanie wiadomości”.Pod koniec ubiegłego roku Eric Lagadec powierzył mu poprowadzenie show Nieskończenie… (ale nie poza tym) który stworzył z komikiem Guillaume Morrisem. Ten dzień jest krystalicznie czysty. Jak powiedział klimatolog Michael E. Mann naszym kolegom w Moneta : „Jeszcze mamy czas, aby zapobiec najgorszym skutkom, jeśli zaczniemy działać teraz”.

READ  Test drona DJI Air 2S: tłum w sercu