Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ceili to prawdziwa instytucja Quimper

Ceili to prawdziwa instytucja Quimper

Zobacz moje wiadomości

Annie Gloaguen zawsze ma przyjemność witać klientów w Ceili. © Adèle Le Berre

Do KimberWszyscy wiedzą Seely. Nawet ci, którzy nigdy tam nie byli! Jak wytłumaczyć reputację tej taśmy? „Nie wiem. Trzeba zapytać klientów!” Annie Gluwagen, kierownik, odpowiada psotnie.

Wraz z mężem, Christianem, nadają prawdziwą duszę i tożsamość temu pubowi na Aristide-Briand Street. Ich dokładne początki sięgają 15 stycznia 1979 roku. W tym czasie Christian pracował jako dostawca gazet. Annie pracuje w innym bistro niedaleko stąd. Obsługują Bar du coin i 25m2.

Działało dobrze od samego początku. W 1982 r. wykonano prace w pomieszczeniu piwnicznym. Usunęliśmy szafę grającą, aby założyć strunę. I zaczęliśmy puszczać muzykę celtycką. Kochaliśmy to, mieliśmy to we krwi.

Annie Gloagan

Punkt orientacyjny dla fanów muzyki celtyckiej

Nie tylko oni: Bagdad Kemper czyni z Celle swoją kwaterę główną. Od tego czasu muzycy nie schodzili ze sceny! Celle wibrował przy dźwiękach muszli, pinio, werbli bębnów, dud… Annie Gloagne często przytacza ważne wydarzenie: dudy w Europie w 1990 roku: „Erwan Robars przywiózł 90 zespołów z całej Europy. Występowali wieczorami w pubach Quimper. Szczególnie tutaj. Było wspaniale! Niezapomniane chwile! »

W Celle koncerty nigdy się nie kończą. W trakcie odbędą się następujące wydarzenia Z festiwalu w Kornwalii (19-23 lipca) usłyszymy sporo zespołów: Jahener i Diskar (19 lipca); Minjoy – Berengir i David Baskett Trio (20 lipca); Marilyn Ann i Linoleum (21 lipca); CORONAGE I PLANETC (22 lipca); Yona Leon, Cowella & Touta Trio (23 lipca)

Restauracja Ceili zapewnia usługi gastronomiczne w porze lunchu.
Restauracja Ceili zapewnia usługi gastronomiczne w porze lunchu. © Adèle Le Berre

Kilka pokoleń Al-Sailiya

Muzycy nie są jedynymi, którzy często odwiedzają Ceili. Piłkarze, rugbyści, żeglarze, koszykarze… zbierają się tam, by odtworzyć mecz. Annie Gloagan uwielbia ten napój. Lubi też patrzeć, jak mijają pokolenia:

Znałem babcię, mamę, a teraz służę dziewczynce! Przywołuje dobre wspomnienia. To jest bardzo piękne. W ten sposób nigdy nie widzę siebie w starości.

65-letni prezydent zgadza się wyjawić kolejny sekret długowieczności: projekty. Nigdy nie przestali przez ostatnie 40 lat. „Wyposażyliśmy pierwsze piętro, a następnie rozbudowaliśmy piwnicę. Kupiliśmy Rue Aristide-Briand nr 8, a następnie pod rozbudowę nr 10. I może to nie koniec” – niech płynie prezes. Nie zdecydowała się puścić fartucha: „Co ja robię? Krzyżówka na mojej kanapie? »

READ  Jeśli u góry ekranu pojawi się zielona lub pomarańczowa kropka, urządzenie mogło zostać zhakowane

Jednak Ceili jest w dobrych rękach, jego córka Estelle dołączyła do zespołu 11 pracowników. i jego wnuczka Amy na stażu.

Filmy: Obecnie w Actu

Śledź wszystkie aktualności ze swoich ulubionych miast i mediów, subskrybując Mon Actu.