Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wideo. Carolina Sobel, fotografka antykonserwatywna w Polsce

Carolina Sobel jest polską fotografką. Na swoich zdjęciach zwraca uwagę na osoby LGBTQ, ich kraje, wiele dyskryminacji i ataków homoseksualnych.

W tym czasie Polską wstrząsały protesty przeciwko aborcji, homoseksualizmowi i, bardziej ogólnie, ograniczeniom w dostępie do relokacji. Carolina Sobel jest jedną z tych, które są odrzucane przez rządzących nimi polityków, ponieważ jest gejem.

Karolina dorastała w Polsce, w rodzinie katolickiej, ale konserwatywnej. Kiedy była mała, rodzice zabierali ją i jej brata do kościoła w każdą niedzielę, ale na mszę czekali w parku obok. Karolina odkryła swój homoseksualizm, gdy miała 17 lat. Jego rodzice znają jego dziewczynę, ale matka czuje, że czegoś mu brakowało w edukacji.

W Polsce osoby LGBT są bardzo marginalizowane i dyskryminowane. Małżeństwa homoseksualne są nadal zakazane, a akty homoseksualne są coraz częstsze. Prezydent RP Andrzej Duda również obwiniał LGBT.”Ideologia jest bardziej destrukcyjna niż komunizm”.

Mój plan nie jest formą bezpośredniego sprzeciwu, ale się do tego przyczynia.

Karolina Sopol

francjainfo

Carolyn Soupel nie postrzega siebie jako entuzjastę, ale raczej jako artystkę zdeterminowaną. W wieku 29 lat fotograf dołączył do kolektywu Archiwum demonstracji publicznych, który archiwizuje demonstracje, które wstrząsają krajem. Strona została uruchomiona w 2016 roku, kiedy do władzy doszła Partia Konserwatywna. Celem tego projektu jest pozostawienie śladu po trwających w kraju rewolucjach.

Ale bycie artystą w Polsce nie jest łatwe, zwłaszcza finansowo. „W Polsce sytuacja polityczna jest bardzo zachęcająca… ale jest bardzo kontrolowalna. Trudno o dotacje” – powiedział. Fotograf wyjaśnia. W 2017 r. polski rząd utworzył organizację zajmującą się dystrybucją środków wśród stowarzyszeń społeczeństwa obywatelskiego. Od polskiej administracji zależy więc, kto skorzysta z tej pomocy. Dość powiedzieć, że projekty, które są interesujące dla mniejszości LGBT, nie potrzebują wiele pomocy, jak mówią niektóre stowarzyszenia. Ponadto Unia Europejska wyraziła swoje zaniepokojenie w tym zakresie.

READ  W Polsce również babcie protestują w obronie prawa do aborcji

Carolina Sobel kocha swoją rodzinną Polskę, ale nadal tam mieszka. Obecnie mieszka w Niemczech, gdzie jego fotografie nie są uważane za funkcjonalne, ale artystyczne.