Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hooper Group inwestuje w Polsce

Hooper otworzył nową fabrykę pod Wrocławiem w południowo-zachodniej Polsce. Odpowiada na wzrost popytu w tym kraju i będzie stanowić bazę technologiczną dla krajów Europy Wschodniej. W rzeczywistości produkcja rozpoczęła się jesienią 2020 roku, ale dopiero na kilka miesięcy przed pełnym uruchomieniem zakładu. Zakład opracowuje atramenty na bazie wody i rozpuszczalników do elastycznego druku i druku grawitacyjnego, oba procesy stosowane w elastycznych opakowaniach i drukowaniu etykiet, a także linie do atramentów offsetowych, w tym atramentu ultrafioletowego.

Laboratorium

Poza działalnością produkcyjną, wrocławski oddział obejmuje laboratorium oraz obsługę klienta i serwis techniczny. Pracuje tam ponad 100 pracowników. Do tego czasu Hobergroup miał tylko jeden związek w Polsce, działający od 1992 roku. Trzecim zakładem produkcyjnym grupy w Europie jest Wrocław, który znajduje się w Celle w Niemczech i Bolzano Vincentino we Włoszech.

Założona w 1765 r. firma Hபbergroup z siedzibą w Kirchcheim w Niemczech produkuje atramenty i materiały eksploatacyjne do opakowań i druku komercyjnego. Grupa posiada dwie inne spółki zależne: Cleatsman Security Inks, która specjalizuje się w produktach dla zaufanego przemysłu, oraz Chemicals z siedzibą w Indiach, która produkuje pigmenty, żywice i dodatki dla innych firm w grupie. Do 2020 roku Huber osiągnął przychody w wysokości 4 644 milionów, zatrudniając 3500 pracowników w 30 krajach. W 2019 roku wyprodukowała 245 000 ton atramentu.

READ  W Polsce boom na panele słoneczne