Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Weryfikacja faktów: nie, podłączenie Macbooka do MacBooka nie zapewnia nieograniczonej autonomii

Kto by pomyślał, że pewnego dnia trzeba będzie wyjaśnić historię „nieskończonego” oskarżenia? Jednak w szczególności na TikTok filmy tego typu są hitem, a plotki rozprzestrzeniają się niestrudzenie. Marquis Brownlee, znany również jako MKBHD, zawodowy filmowiec z telefonu komórkowego, który lubił podłączać swojego MacBooka do… MacBooka, sfotografował aktywowany kod ładowania na swoim laptopie. Nieuchronnie film szybko rozprzestrzenił się na cały świat i był wielokrotnie podejmowany przez oportunistów, którzy widzieli w nim świetną okazję do przyciągnięcia widzów.

Rzeczywistość jest mniej hojna po stronie zużycia energii, ponieważ, jak nasz specjalista IT Raphaël Benteo szybko wyjaśnia na naszym kanale TikTok, nie ma tu żadnej magii. MacBook po prostu wykrywa, że ​​jest podłączony do zasilania, technicznie dlatego, że jest, i odpowiednio go wyświetla. Nic nienormalnego: produkt interpretuje tylko dokładne informacje. Ale przy tym wszystkim nadal będziesz tracić energię w całkowicie klasyczny sposób.

„Wtedy było to zabawne, ale właściwie to nie ma sensu”nasz specjalista podsumowuje tę sprawę po długotrwałym dochodzeniu.

READ  Microsoft potwierdza autentyczność wycieku podglądu