Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Węgry i Polska zgłosiły weto

Opublikowany

Długość wideo: 1 minuta.

Francja2
Artykuł napisany przez

W środę 9 grudnia w Brukseli osiągnięto porozumienie w sprawie zablokowania 50-750 miliardowego europejskiego planu ratunkowego, który sfinansuje 40% francuskiego planu ratunkowego.

Sytuacja w Brukseli (Belgia) została zawieszona w środę 9 grudnia w związku z europejskim planem naprawy. „Do tej pory Węgry i Polska odmawiały przyznania dotacji europejskich pod warunkiem przestrzegania prawa, czyli np. poszanowania podstawowych wolności, niezawisłości sądownictwa., odwołuje się na miejscu do dziennikarza Juliana Gasparutto. Ale w końcu nastąpił kryzys zdrowotny i ekonomiczny, ponieważ oba kraje potrzebowały pieniędzy, a UE zagroziła uruchomieniem programu stymulacyjnego dla 25 osób bez nich.

Dlatego Węgry i Polska zgłosiły swoje weto: warunek zostanie nałożony z poszanowaniem rządów prawa w finansach. Jedna wada: oba kraje mogą zaoszczędzić czas, odwołując się do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. „Wtedy to po prostu do nas dotarło, kontynuuje dziennikarz. Jest to jednak kompromis do zaakceptowania dla wszystkich, ponieważ priorytetem dla Europejczyków jest jak najszybsze wdrożenie planu naprawy, aby uwolnić fundusze od przyszłej wiosny”.

READ  Polski zespół Wilton podbije rynek marokański