Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Polsce boom na panele słoneczne

Panele fotowoltaiczne przekształcają energię słoneczną w odnawialną energię cieplną lub elektryczną. (Alexandre Sassignon / Francja-Blue Main)
# Pakiet alertów

Zanieczyszczone rzeki lub gleba, porzucone odpady przemysłowe… Mieszkasz w pobliżu zanieczyszczonego obszaru?
Kliknij tutaj, aby nas ostrzec!

Polska potroiła swoją zdolność ProdukcjaEnergia słoneczna w rok. Obecnie kraj może wyprodukować tylko 4 gigawaty w porównaniu do 1,3 w zeszłym roku.

Fotowoltaika w Polsce rozwijała się bardzo szybko, ponieważ po drodze nie było dużych przepisów.

Isabella Jigmund, badaczka energii i klimatu w Warszawie

francjainfo

„Możesz mieć farmy fotowoltaiczne, ale mogą być też panele fotowoltaiczne na dachach. Polacy mocno zainwestowali, nie tylko wielkich inwestorów” – powiedział. Dokładny Isabella Jigmund, badaczka energii i klimatu w Warszawie.

W rzeczywistości 70% mocy słonecznej w Polsce pochodzi z małych instalacji. Pięć lat temu 4000 Na dachach polskich domów zamontowano panele fotowoltaiczne. Kraj ma teraz 450 000.

Zachętą są polskie dotacje rządowe: inwestycja będzie opłacalna po sześciu latach, na tyle, by przyciągnąć chętnych do oszczędzania Polaków. Przy wciąż pozostającej Polsce, ceny energii elektrycznej w jednym z najwyższych krajów w Europie nadal rosną, ze względu na rosnące koszty emisji CO2 . W dużym stopniu uzależniony od węgla.

Rząd obiecał stopniowe wycofywanie węgla, zamiast szybko upominać organizacje wolontariackie, i chce postawić na odnawialne materiały, takie jak turbiny wiatrowe. Jednak wprowadzone przez rząd regulacje sprawiają, że budowa wiatraków jest prawie niemożliwa. Środki te zostały ostatecznie ograniczone do początku 2020 r.

Wreszcie Polska liczy na to, że energetyka jądrowa otworzy swoją pierwszą elektrownię do 2026 roku.

READ  UE chce dopuścić do planowanych przez Mińsk „uprowadzeń” imigrantów