Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Węgry i Polska są pod względem oświadczenia prawnego

Sprawy związane z Węgrami i Polską “Bardziej formalnie” niż reszta związku, Według Didiera Reindersa, unijnego komisarza ds. sprawiedliwości.

Artykuł napisany przez

Opublikowany

Aktualizacja

Czas na naukę: 1 minuta.

Wolność sądownictwa, wolność prasy, walka z korupcją ங்கே Węgry i Polska są odizolowane od praworządności w rocznym raporcie Unii Europejskiej (UE) we wtorek, 20 lipca. Jeśli ta ostatnia wersja nie ma natychmiastowych pozytywnych konsekwencji, jest na dobrej drodze, by stać się narzędziem oceny właściwego wykorzystania funduszy europejskich. .

W drugiej edycji tego raportu”Tymczasowe pomysły dla większości państw członkowskich”. Jednak zidentyfikowane problemy “Bardziej formalny” Według komisarza ds. sprawiedliwości Didiera Reindersa, Węgry i Polska. Oba kraje Były już skróty do pierwszego raportu prawnego wydanego we wrześniu.

Węgry i Polska są oskarżane o reformy, które uważa się za szkodliwe dla niezależności sędziów. Poważnym problemem w raporcie jest również sytuacja w mediach. „Nasilają się nękanie, groźby i przemoc wobec dziennikarzy w wielu państwach członkowskich”, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej odpowiedzialna za poszanowanie wartości UE Veera Juro.

Ten rekord jest dostępny w 27 krajach UE „Środek odstraszający ma zapobiec pogorszeniu się sytuacji”, Wytłumaczyć Didier ReindersZapewnił, że pierwsze wydanie skłoniło wiele państw członkowskich do zaproponowania reform, tak jak miało to miejsce w przypadku wymiaru sprawiedliwości w Bułgarii. Będzie też ten dokument „Jedno z najważniejszych źródeł inspiracji” Nowy mechanizm wstrzymywania wypłaty środków europejskich w przypadku naruszenia prawa – kontynuuje. „Na początku roku szkolnego zobaczmy, czy konieczne jest rozpoczęcie procedur.

Namacalny efekt zimna między UE a Polską, plan naprawy kraju, 23 23,9 mld, nie został jeszcze zweryfikowany. W obliczu konfliktu o węgierskie prawo homofobiczne Bruksela blokuje także projekt dla Węgier o wartości 7,7,2 mld euro. Bruksela od lat krytykuje kraj za brak przejrzystości w zamówieniach publicznych, nieodpowiednią walkę z korupcją i brak niezależności sądownictwa.

READ  Polska produkuje 64% europejskich porzeczek | Udane owoce i warzywa