Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Według niemieckich mediów Niemcy ogłaszają dostawę czołgów Leopard do Kijowa

Według niemieckich mediów Niemcy ogłaszają dostawę czołgów Leopard do Kijowa

Berlin obiecuje podjąć szybką decyzję w sprawie czołgów Leopard

Pod naciskiem przez kilka dni Niemcy otworzyły we wtorek drogę dla krajów sojuszniczych do przekazania ciężkich czołgów Leopard, na co nalegała Ukraina, obiecując odwet. „Szybko” Na wniosek złożony przez Polskę w tej sprawie.

Niemiecki minister obrony Boris Pistorius powiedział we wtorek w Berlinie, że tak Wyraźnie zachęcaj kraje partnerskie, które mają czołgi Leopard gotowe do rozmieszczenia, do szkolenia sił ukraińskich na tych czołgach », Podczas konferencji prasowej z Jensem StoltenbergiemSekretarz Generalny NATO.

Oświadczenia te są krokiem naprzód w stanowisku Niemiec, gdyż rząd Olafa Schultza znajduje się pod rosnącą presją, by zgodzić się na dążenie państw członkowskich NATO do dostarczenia Ukrainie wyprodukowanych w Niemczech czołgów Leopard.

Do tej pory deklarowały taką wolę Finlandia i Polska. Warszawa, którą chcesz utworzyć plik „Sojusz krajów wspierających Ukrainę czołgami Leopard 2”i oficjalnie wysłał w tej sprawie prośbę, którą Berlin potwierdził we wtorek. Przetworzymy żądanie z wymaganą szybkością zgodnie z podaną procedurą.– uspokajał rzecznik niemieckiego rządu.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że liczy na szybką odpowiedź, Bo Niemcy zwlekają, zwlekają, działają w sposób trudny do zrozumienia.. Ze swojej strony pochwalił szef NATO „jasny przekaz” the Nowy niemiecki minister obrony, Na stanowisku niecały tydzień. Stoltenberg podkreślił znaczenie dostarczenia do Kijowa większej ilości ciężkiej broni „zaufany” W tym, że rozwiązanie będzie ” Więc „ Znalezione w zbiornikach.

„Te dostawy nie przyniosą nic dobrego”. Z kolei w sprawie stosunków rosyjsko-niemieckich rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow odpowiedział dziś, we wtorek, że „Pozostawiłby niezatarty ślad”..