Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Emerytura: Oto 10 najbardziej korzystnych krajów obcych dla Francuzów

Według badań Grecja pozostaje najciekawszym krajem do spędzenia emerytury.  (Pixabay / Michelle Raboni)

Według badań Grecja pozostaje najciekawszym krajem do spędzenia emerytury. (Pixabay / Michelle Raboni)

Planujesz spędzić emeryturę za granicą? retraitessansfrontieres.fr stworzył coroczny ranking najbardziej atrakcyjnych krajów według różnych kryteriów, takich jak podatki, bezpieczeństwo, koszty utrzymania czy system opieki zdrowotnej. Tym samym Grecja wyprzedza Portugalię i Hiszpanię.

Strona emerytury sansfrontieres.fr Interesował się, jak co roku, dziesięcioma krajami najkorzystniejszymi dla francuskich emerytów. W 2022 r. podium jest takie samo jak w roku poprzednim: wskazuje, że Grecja jest najatrakcyjniejszym krajem przed Portugalią i Hiszpanią. kapitał kto przekazuje to badanie.

Oceniono dwanaście kryteriów. Wśród nich są koszty życia, cena nieruchomości, system opieki zdrowotnej czy nawet klimat i bezpieczeństwo. Grecja przyciąga emerytów przede wszystkim klimatem, sposobami spędzania wolnego czasu i warunkami bezpieczeństwa. Nawet jeśli koszty utrzymania są podobne do tych we Francji, mogą również skorzystać z ulg podatkowych. Byli pracownicy sektora prywatnego podlegają opodatkowaniu w wysokości 7% przez 10 lat, zanim zostaną objęci tym samym systemem co Grecy.

Portugalia i Hiszpania są w pobliżu

Portugalia opuściła pierwsze miejsce w rankingu kilka lat temu. 10-letnia przerwa podatkowa została anulowana w marcu 2021 r. Teraz stawka podatku dochodowego wynosi 10% przez pierwsze 10 lat. Ale kraj pozostaje atrakcyjny ze względu na dostępność, bezpieczeństwo i czas wolny. Koszty utrzymania i ceny nieruchomości stanowią barierę dla instalacji. Hiszpania wyróżnia się podobnym do naszego systemem opieki zdrowotnej, przez co niektórzy zapominają o braku ulgi podatkowej.

Dwa kraje Maghrebu są bardzo blisko siebie: Maroko (4) i Tunezja (5). W szczególności kraj oferuje atrakcyjne środowisko wraz z dość niskimi kosztami życia. Kolejny kraj afrykański w pierwszej dziesiątce: Senegal na ósmym miejscu.

Dobrze radzą sobie dwa azjatyckie destynacje: Tajlandia (6. miejsce) i Bali (9. miejsce). Oba kraje korzystają z atrakcyjnych kosztów życia, ale ten pierwszy ma też lepszy system opieki zdrowotnej. Wreszcie w pierwszej dziesiątce znalazły się dwie wyspy: Mauritius (siódma) i Dominikana (dziesiąta).

READ  Dowiedz się, dlaczego choroba Alzheimera rozwija się w mózgu