Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Kalifornii w pobliżu San Francisco w nowej masakrze ginie siedem osób

W poniedziałek 23 stycznia siedem osób zginęło w strzelaninie w pobliżu San Francisco w Kalifornii. Ofiarami są chińscy robotnicy rolni. „Podejrzany został zatrzymany. W tej chwili nie ma już zagrożenia dla mieszkańców.ku przestrodze na Twitterze Biuro szeryfa hrabstwa San Mateo, które obejmuje miasto Half Moon Bay, w którym rozegrały się dramaty.

Według szeryf Christiny Corpus, która zorganizowała konferencję prasową po aresztowaniu podejrzanego, ósma ofiara została ciężko ranna. Powiedziała, że ​​oba strzały oddała ta sama osoba. On sam będzie robotnikiem rolnym. Na razie nie są znane motywy jego działania.

Do dwóch tragedii doszło w odległości kilku kilometrów od siebie w dwóch gospodarstwach. Pięć osób zostało rannych w pierwszym, a trzy w drugim.

Przeczytaj także: W Stanach Zjednoczonych, dwa dni po masakrze w chiński sylwester, policja bada trop zazdrości.

Podejrzany, Chunli Zhao, który został złapany przez kamery telewizyjne, ma 67 lat. Mężczyzna był widziany w swoim samochodzie na parkingu komisariatu policji w Half Moon Bay. W jego samochodzie znaleziono półautomatyczny pistolet. Będzie mieszkał w tym mieście.

Half Moon Bay, małe rolnicze miasteczko na skraju Oceanu Spokojnego, liczy około 12 000 mieszkańców. Hrabstwo San Mateo, do którego należy, słynie z produkcji kwiatów i warzyw, takich jak brukselka.

Tragedia za tragedią

To nowe zabójstwo ma miejsce mniej niż 48 godzin po zabiciu jedenastu osób pochodzenia azjatyckiego przez azjatyckiego strzelca w klubie tanecznym niedaleko Los Angeles, który nie omieszkał potępić gubernatora Kalifornii Gavina Newsoma.

„Jestem w szpitalu, spotykam się z ofiarami masowej strzelaniny, kiedy zostaje zatrzymany, aby zgłosić kolejną strzelaninę. Tym razem w Half Moon Bay. Tragedia po tragedii »— napisał na Twitterze Demokrata.

Podczas wizyty w Monterey Park w poniedziałek, pan Newsom skrytykował rozprzestrzenianie broni palnej w Stanach Zjednoczonych. ” szkodauciąć. Musimy zrobić lepiej (…), nie tylko odpowiadając na te niezliczone kryzysy i wyrażając w kółko te przeklęte modlitwy i kondolencje. » Druga Poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, która daje prawo do posiadania i noszenia broni, „staje się paktem samobójczym” Dla kraju, nalegał, CBS News.

Joe Biden również został o tym poinformowany Jej rzeczniczka na Twitterze, Karen Jean-Pierre. Prezydent USA „Poprosiłem federalne organy ścigania o udzielenie wszelkiej niezbędnej pomocy władzom lokalnym”.tak jak mówisz.

Świat z Agence France-Presse

READ  Autobus szkolny zapalił się na Mamelles Road, żadnych obrażeń