Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Osiem osób zostało rannych podczas demonstracji w Bagdadzie

Osiem osób zostało rannych podczas demonstracji w Bagdadzie

Irakijczyk trzyma Koran podczas protestu przed ambasadą Szwecji w Bagdadzie, 23 stycznia 2023 r. Ahmed Al-Rubaie / Agence France-Presse

Kilkuset Irakijczyków demonstrowało w poniedziałek 23 stycznia, odrzuconych gestem Duńczyka Rasmusa Paludana.

Policjant i siedmiu demonstrantów zostało rannych w poniedziałek 23 stycznia w Bagdadzie podczas demonstracji zorganizowanej przed ambasadą Szwecji w proteście przeciwkoSpalenie Koranu w SztokholmieDowiedzieliśmy się z pewnego źródła.

Powódź w pobliżu ambasady

Od 400 do 500 osobnikówUrzędnik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, mówiąc pod warunkiem zachowania anonimowości, powiedział, że protestujący znajdowali się poza terenem misji dyplomatycznej kraju skandynawskiego, kiedy próbowali zbliżyć się do budynku.

Kiedy policja ich odepchnęła, doszło do starć. „Demonstranci rzucali kamieniami, a milicja użyła pałekDodał, tłumacząc, że rannych zostało siedmiu demonstrantów i policjant. Według fotografa AFP na miejscu demonstranci rozeszli się.

„Nie dla Szwecji, tak dla Koranu”

Marsz został zorganizowany przez proirańskie grupy, które są bardzo aktywne w Iraku, kraju z większością muzułmańską. przez hasłoNie dla Szwecji, tak dla KoranuProtestujący zostali wysłuchani dwa dni po tym, jak prawicowy szwedzko-duński bojownik Rasmus Paludan spalił w Sztokholmie kopię Koranu. Zamierzał denuncjować Negocjacje Szwecji z Turcją w sprawie NATO.

Szwedzka policja uznała wcześniej, że konstytucja oraz wolność demonstracji i wypowiedzi w Szwecji nie uzasadniają zakazania tej demonstracji w imię porządku publicznego. Mandat udzielony tej antyislamskiej demonstracji wywołał incydent dyplomatyczny z Turcją, a wiele innych krajów muzułmańskich wyraziło swoje oburzenie.

„Palenie świętych ksiąg jest dla wielu aktem braku szacunku. To obrzydliwe” – powiedział. — powiedział dziennikarzom rzecznik Departamentu Stanu Ned Price. Przywołaj czasownik „podniecenie”dyrektor zasugerował, że to testament „Świadome wpływanie na toczące się dyskusje dotyczące przystąpienia Szwecji i Finlandii do NATO” I’„osłabia” jednostka transatlantycka.

READ  Zidentyfikowane przypadki zwiększyły się czterokrotnie w ciągu czterech dni na Gwadelupie

maPonadto – Turcja odwołuje wizytę szwedzkiego ministra w związku z antytureckim protestem w Sztokholmie