Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak rozumiemy stanowisko Niemiec? Zadaj nam swoje pytania

Zdjęcie z okładki: Kanclerz Niemiec Olaf Scholz przed czołgiem Leopard, październik 2022 r. Moritz Frankenberg/AP

 • Gdyby Polska zdecydowała się dostarczyć czołgi Leopard na Ukrainę bez zgody Niemiec, Berlin nie sprzeciwiłby sięW niedzielę 22 stycznia szefowa niemieckiej dyplomacji Annalina Berbock poinformowała w ar Udzielono wywiadu LCI. „Rozumiecie, jak ważne są te czołgi, a my jesteśmy tego w pełni świadomi”.dodał M.I Barbuk, który niedawno odwiedził Charków w północno-wschodniej Ukrainie.
  Polska i Finlandia zaoferowały przekazanie posiadanych przez siebie gepardów, ale potrzebują formalnej zgody Berlina na ich reeksport.
 • Niemcy twierdzą też, że czekają na oficjalną prośbę Polski. „Obecnie pytanie nie zostało zadane, ale gdyby zostało nam postawione, nie kwestionowalibyśmy go”.powiedział minister.
 • „Decyzja zależy od wielu czynników. trafił do Kancelarii.Ze swojej strony zapewniał nowy minister obrony Niemiec Boris Pistorius w wywiadzie dla kanału telewizyjnego ARD, nadanym krótko po rozmowie z Annaliną Berbock.
 • W niedzielę premier RP Mateusz Morawiecki po raz kolejny zyskał na znaczeniu, Zakwalifikuj się jako„Gorszący” Berlin odmówił dostarczenia Kijowowi ciężkich czołgów Leopard. Polska dała do zrozumienia, że ​​może obejść się bez zezwolenia z Niemiec w przypadku braku decyzji z Berlina.
 • „Nic nie jest wykluczone” O dostawie czołgów Leclerc na Ukrainę mówi Emmanuel Macron. Co do Leclerców, to prosiłem ministra sił zbrojnych, żeby tam pracował. Nic nie jest pominięte i jest to w rzeczywistości doceniane zbiorowo”.Macron powiedział w niedzielę na konferencji prasowej z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem w Paryżu.
 • Według armii norweskiej wojna pozostawiła 180 000 zabitych lub rannych wśród Rosjan i 100 000 po stronie ukraińskiej. Gen. Erik Kristofferson, z którym rozmawiał TV2, nie sprecyzował, na jakiej podstawie oparto te szacunki. Rosja i Ukraina od miesięcy nie dostarczają wiarygodnych raportów o swoich stratach. Mark Milley, szef sztabu armii amerykańskiej, w listopadzie podał Rosji liczbę 100 000 zabitych lub rannych i zobaczył, że Ukraina ” prawdopodobnie „ poniósł równorzędne straty.
 • Francja i Niemcy obiecały wesprzeć Ukrainę ” jak długo „ kiedy konieczne We wspólnym komunikacie prasowym opublikowanym w niedzielę na zakończenie francusko-niemieckiego posiedzenia rządu w Paryżu. Paryż i Berlin precyzują, że ich pomoc dla Ukrainy będzie koncentrować się w szczególności na sferze wojskowej i gospodarczej.
 • Wysoki rangą ukraiński minister podejrzany o defraudację został zwolniony. Gabinet Ministrów Ukrainy zarządza dymisję [Vassyl] Łozynki wiceministrem rozwoju społeczności, gruntów i infrastruktury Ukrainy »— ogłosił w niedzielę w Telegramie premier Dennis Schmyhal.
 • Moskwa twierdzi, że poczyniono postępy w stosunku do dwóch miast w obwodzie zaporoskim. Izraelski przywódca powiedział dzisiaj, w niedzielę, że armia rosyjska posuwa się w kierunku dwóch miast w obwodzie administracyjnym Zaporoże (południowa Ukraina), gdzie w tym tygodniu nasiliły się starcia z siłami z Kijowa.
READ  Iran wzmacnia swój arsenał wojskowy naddźwiękowym pociskiem balistycznym

Znajdź wczorajszą transmisję na żywo, klikając na tym łączu

Przeczytaj wszystkie nasze artykuły, analizy i raporty o wojnie na Ukrainie

realistyczny. Annalina Baerbock mówi, że Berlin nie będzie stał na przeszkodzie w dostawie czołgów Leopard do Kijowa

deszyfrowanie. Jak Władimir Putin przegapił swój zakład

chroniczny. „Cena pszenicy spadła i wróciła do poziomu sprzed konfliktu na Ukrainie”

realistyczny. RT France, rosyjski kanał informacyjny, ogłasza „zamknięcie”

realistyczny. Rosja obiecała „środki odwetowe” wobec francuskich mediów po zamrożeniu aktywów RT France

deszyfrowanie. Ukraina: nieoczekiwany opór

realistyczny. Niemcy nadal niechętnie dostarczają Ukrainie czołgi

deszyfrowanie. Zachodnie czołgi w wojnie na Ukrainie: przegląd ich roli i przydatności taktycznej

realistyczny. odpowiedzi „Globalizm” na najczęściej zadawane pytania