Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie: potężny rosyjski okręt Gorczkow, wyposażony w hipersoniczne pociski Zircon, wykona nowe manewry na morzu

Wojna na Ukrainie: potężny rosyjski okręt Gorczkow, wyposażony w hipersoniczne pociski Zircon, wykona nowe manewry na morzu

Fregata Gorczkow jest wyposażona w pociski Zircon zdolne do lotu z prędkością dziewięciokrotnie większą niż prędkość dźwięku i ma zasięg ponad 1000 kilometrów.

Rosyjska państwowa agencja informacyjna poinformowała w poniedziałek, że rosyjski okręt wyposażony w hipersoniczne pociski manewrujące nowej generacji weźmie udział we wspólnych ćwiczeniach z marynarką wojenną Chin i Republiki Południowej Afryki w lutym. TASoficjalnie potwierdzając udział Gorczkow za te manewry.

Pancernik Gorszkow był wyposażony Pociski cyrkonowe Zdolny, według Rosji, latać z prędkością ponad dziewięciokrotnie większą niż dźwięk, z zasięgiem ponad 1000 kilometrów.

Powołując się na anonimowe źródło w rosyjskim Ministerstwie Obrony, TASS powiedział, że Gorczkow to zrobi Udaj się do punktu wsparcia logistycznego w Tartous w Syrii, a następnie weź w nim udział Wspólne ćwiczenia morskie z marynarką chińską i południową.

Przeczytaj także:
Wojna na Ukrainie: w co jeszcze gra Putin, instalując systemy obrony powietrznej na budynkach w Moskwie?

Ćwiczenia na Morzu Norweskim w styczniu

A armia południowoafrykańska ogłosiła w czwartek, że ćwiczenia, Planowane od 17 do 27 lutego Miało być w pobliżu miasta portowego Durban „Wzmocnienie już dobrze prosperujących stosunków między Republiką Południowej Afryki, Rosją i Chinami”.

To druga, po zorganizowanej w 2019 r., runda wspólnych ćwiczeń, w których biorą udział trzy państwa.

Gorszkow przeprowadzony w tym miesiącu ćwiczenia na Morzu Norweskim na wniosek Władimir Putinco jest dla prezydenta Rosji sygnałem dla Zachodu, że Moskwa nie wycofa się z wojny na Ukrainie.

READ  Linie lotnicze nie zabierają już Francuzów do Niamey