Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Według NATO Chiny odgrywają „decydującą rolę” w konflikcie

Według NATO Chiny odgrywają „decydującą rolę” w konflikcie

Essentials 10 lipca w południe

  • „Ukraina może i powstrzyma Putina” – powiedział Joe Biden na szczycie NATO.

[Le président russe, Vladimir] Putin nie pragnie niczego innego, jak całkowitego poddania się Ukrainie (…) „Wymazanie Ukrainy z mapy”– powiedział Biden Podczas swojego przemówienia inaugurującego szczyt Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO).). „Ukraina może powstrzymać Putina”Ukończył to. „Rosja nie wygra”Prezydent USA zwolnił.

  • Wołodymyr Zełenski powiedział, że liczba ofiar poniedziałkowych ataków na Ukrainie wzrosła do 43

Liczba ofiar śmiertelnych poniedziałkowych ataków na Ukrainie osiągnęła już 43 osoby, poinformował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w przemówieniu w Waszyngtonie przed Instytutem Ronalda Reagana, gdzie odbywa się szczyt NATO. Władze regionalne ogłosiły w środę, że w rosyjskich atakach, które miały miejsce we wtorek i środę wieczorem, na południu Ukrainy, zwłaszcza w Odessie, zginęły trzy osoby.

  • Pięć krajów zobowiązało się do wzmocnienia obrony powietrznej Ukrainy

Prezydent USA Joe Biden, premier Holandii Dick Schoof, kanclerz Niemiec Olaf Scholz, premier Włoch Giorgia Meloni, prezydent Rumunii Klaus Iohannis i prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosili: W komunikacie prasowymJest to plan wzmocnienia obrony Ukrainy przed rosyjskimi samolotami, rakietami i dronami, którego łączny koszt przekracza 1 miliard dolarów.

  • Rosja twierdzi, że w dalszym ciągu wykorzystuje zachodnie komponenty w swoich rakietach „Czasy finansowe”

Według ukraińskich ekspertów i urzędników, cytując „Financial Times”.Rosyjski pocisk Kh-101, który w poniedziałek uderzył w największy na Ukrainie szpital dziecięcy w Kijowie, zawiera elementy zachodniego projektu.

  • Ukraina odpowiada „Przypisane” Pokój Wiktora Orbána

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba powiedział we wtorek wieczorem na konferencji „Maraton telefoniczny” Doniesienia ukraińskiej telewizji mówią, że poniedziałkowy rosyjski atak rakietowy na Ukrainę naraził węgierskiego premiera Viktora Orbana i jego partię na ryzyko. „Misja pokojowa” W delikatnej sytuacji.

READ  Dwa rosyjskie myśliwce „podejrzewane” o naruszenie fińskiej przestrzeni powietrznej

  • Londyn podtrzymuje swoje stanowisko w sprawie użycia przez Kijów rakiet Storm Shadow

Po przeprowadzce do Waszyngtonu na 75H W rocznicę powstania Sojuszu Atlantyckiego nowy brytyjski premier Keir Starmer powiedział, że Ukraina może w dalszym ciągu używać dostarczonych przez Brytyjczyków rakiet Storm Shadow do ataków na cele wojskowe w Rosji.

  • Federalna Służba Bezpieczeństwa twierdzi, że udaremniła operację sabotażową przeciwko krążownikowi „Admirał Kuzniecow”.

Służby bezpieczeństwa Rosji (FSB) są zajęte. W poniedziałek twierdziła, że ​​udaremniła ukraińskie próby zrekrutowania rosyjskiego pilota i kradzieży bombowca strategicznego siłom Kremla. W środę twierdzili, że zapobiegli atakowi na krążownik Admirał Kuzniecowjedyny „krążownik lotniskowca” Dla floty rosyjskiej stacjonującej w Murmańsku.

  • Ukraina chce werbować do swoich sił zbrojnych swoich obywateli mieszkających za granicą

Ukraina chce przekonać swoich obywateli w wieku bojowym mieszkających w innych krajach Europy, aby dołączyli do jej sił zbrojnych, tworząc nową jednostkę Legionu Ukraińskiego stacjonującą i przeszkoloną w Polsce – ogłosił w komunikacie na Twitterze Minister Obrony Ukrainy. kabel.

  • Polska wzmacnia swoją obecność wojskową na granicach z Rosją i Białorusią

Ministerstwo Obrony Narodowej i Armii ogłosiło w środę, że Polska planuje wzmocnić swoją obecność wojskową i systemy obronne na granicy z rosyjską enklawą Kaliningrad i Białorusią, wschodniej granicy Unii Europejskiej i NATO.

  • Narendra Modi mówi sobie ” gotowy „ Aby pomóc zaprowadzić pokój na Ukrainie

Podczas środowej wizyty w Wiedniu premier Indii potwierdził, że jego kraj i Austria „Pożyczki” Do „Zapewnij wszelkie możliwe wsparcie” Do „Szybko przywróć pokój i stabilność” na Ukrainie. Indie nigdy jednoznacznie nie potępiły rosyjskiego ataku.