Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Według Kijowa pięciu zabitych podczas rosyjskiego nalotu na budynek we wschodniej Ukrainie

Według Kijowa pięciu zabitych podczas rosyjskiego nalotu na budynek we wschodniej Ukrainie

Polska oskarża Białoruś i Rosję o kierowanie nową falą imigracji

W poniedziałek Warszawa oskarżyła Mińsk i Moskwę o chęć zdestabilizowania polskiej granicy, wschodniej granicy Unii Europejskiej, poprzez zorganizowanie nowej, dużej fali imigracji.

„To coraz bardziej intensywna operacja organizowana przez rosyjskie i białoruskie służby specjalne”.– powiedział dziennikarzom wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Wasek. Białoruskie służby okazały się być „Zwykła grupa przestępcza, która organizuje nielegalną imigrację”Ze swojej strony powiedział Komendant Główny Straży Granicznej gen. Tomasz Braga. Oczywiście czerpią z tego ogromne zyski.wskazany.

Według niego od początku roku przedostać się do Polski próbowało 19 tys. migrantów, w porównaniu do 16 tys. w 2022 r. ” rejestr „ Powiedział, że został pobity w lipcu, kiedy ponad 4000 osób próbowało przekroczyć granicę.

Aby zaradzić tej sytuacji, w poniedziałek polska straż graniczna zażądała wysłania dodatkowych 1000 żołnierzy w rejon przygraniczny. Jednak zdaniem pana Wasika sytuacja jest na granicy „Dzisiaj nie jest tak chaotycznie, jak dwa lata temu”. gdzie podejmowano próby przekroczenia Bez udziału straży granicznej. Białoruś. Od lata 2021 r. tysiące migrantów i uchodźców, głównie z Bliskiego Wschodu, przekroczyło lub próbowało przekroczyć polską granicę.

Zachód oskarżył reżim miński o organizowanie odpływu z rosyjskim sojusznikiem w ramach ofensywy „hybrydowy”Któremu Mińsk zaprzecza. W odpowiedzi Polska zamknęła na dziewięć miesięcy dostęp do granic dla nierezydentów, w tym pracowników organizacji humanitarnych i mediów. Wysłała tam tysiące żołnierzy i policjantów, wzniosła żelazną barierę z urządzeniami elektronicznymi i zatwierdziła ustawę zezwalającą na przymusowy powrót migrantów, praktykę potępioną przez organizacje międzynarodowe i wymiar sprawiedliwości.

READ  795 kg zepsutego mięsa sprowadzone z Polski i 9 francuskich firm „oszukanych”