Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Według jego doradcy Al-Jaziri, Benzema chce wrócić i nie chce Deschampsa

Karim El Jaziri, były doradca i agent Karima Benzemy, gościa w czwartkowy wieczór w After Foot, potwierdził, że nieobecność tego ostatniego w reprezentacji Francji nie była wynikiem sporu z Didierem Deschampsem. Za niego odpowiada Noelle Le Graet.

Jeśli Karim Benzema nie występuje już w reprezentacji Francji, Karim Jaziri podkreśla, że ​​to nie z powodu Didiera Deschampsa. Został zaproszony w czwartek wieczorem od Jestem za stopą Jeśli chodzi o RMC, jego doradca, były agent napastnika Realu Madryt, wypowiedział się na temat tej nieobecności, która trwała pięć lat, a dokładniej od czasu, gdy został postawiony w stan oskarżenia w sprawie szantażu seksualnego wobec Matteo Valbueny.

Zapytany, czy zwolnił Didiera Deschampsa z odpowiedzialności za tę nieobecność i czy należało raczej odnieść się do Noela Le Graata, prezesa Francuskiego Związku Piłki Nożnej, Karim Jaziri odpowiedział: „Czysto”. Na poparcie swojego punktu widzenia szczególnie podkreślił, że trener jest „bardzo blisko” zawodnika. Opisał: „To był związek ojca z synem. Był jej chłopakiem”.

Spotkanie zakazane przez Le Graët?

Karim El Jaziri wyjaśnia również, że Didier Deschamps nigdy nie skontaktował się z Karimem Benzemą, aby poprosić między innymi o wyjaśnienia dotyczące jego wywiadu z hiszpańską prasą podczas Euro 2016 (zapowiedział, że trener „poddał się pod presją rasisty”). of France ”) lub w związku z kontrowersyjnymi treściami, takimi jak Instagram.

Dla niego brak telefonu dowodzi, że między dwoma mężczyznami nie ma rozdźwięku. „Jeśli Didier ma z kimś problem, kontaktuje się z nim i naprawia problem. Szczególnie z kimś, kogo zna, kto by go rozczarował. (…) Didier przejął kontrolę nad zawodnikami, których obraża jego rodzina. Gracze” – powiedział.

Ten telefon nigdy nie nadszedł, były agent mówi, że Karim Benzema poprosił go o umówienie spotkania, aby wszystko wyjaśnić: „W lipcu 2017 roku Karim poprosił mnie o telefon do prezydenta [Le Graët] Umówić się na spotkanie z Didierem. Zadzwoniłem do prezydenta, ale nie chciał organizować tego spotkania. (…) Nie wiemy nawet, czy on o tym wie. „

READ  Puchar Świata 2022: „Polska gra za dużo w obronie” – opisuje były zawodnik Guingamp Marek Józwiak

Benzema chce wrócić do bluesa

Tak więc Karim Jaziri uważa, że ​​powrót Karima Benzemy do Bluesa jest zagrożony, o ile Noel Le Graet pozostaje na czele Francuskiej Federacji Piłkarskiej. Nie wyklucza też innego powodu: możliwego odrzucenia „jednego lub dwóch menedżerów” z obecnej grupy. Ale on nie zgadza się: „Gdyby Griezmann, Pogba i Loris poprosili o powrót Benzemy, czy pomyślałbyś, że by tego nie przyjął?”

W każdym razie, gdyby Didier Deschamps w końcu zadzwonił do Karima Benzemy, ten ostatni chętnie by się zgodził, zgodnie z tym, co dobrze go zna osoba powiedziała: „Oczywiście. (…) Był gotowy sześć lat temu. Czekał. dla niego. Sześć lat jest graczem, który kocha piłkę. Dużo stóp. „