Wally (H): Francja ustanowiła rekord z Polską i zakwalifikowała się do półfinału! – Letnie gry

Niesamowita drużyna Yavbou! Brazylia była na krawędzi upadku, zanim zmierzyła się z nimi i przegrała w równych odstępach czasu w tym wspaniałym drugim zestawie, w którym po 53-3 minutach gry wygrała 39-37 – porażka w kwalifikacjach – The Blues, którzy w historii sportów olimpijskich nie grali w ćwierćfinale, teraz są w półfinale. Pod koniec kolejnego epickiego pojedynku z Polską we wtorek, obowiązuje zwycięzca tie-breaka Tricolorus (21-25, 25-22, 21-25, 25-21, 15-9). W zawodach międzynarodowych Blues wywołał wielkie poruszenie, wyrzucając z kraju nigdy nie wygrywającego dwukrotnego mistrza świata. Podopieczni Laurenta Delhi byli tak podekscytowani, że próbowali obronić się w ostatniej rundzie ataku przeciwnika rzucając się na ziemię, ale nie poddawali się. A we wspaniałym krzyżowym ataku Jean-Battery, jednego z bohaterów tego wyczynu wpisującego się w historię francuskiej siatkówki, potrafił wykorzystać każdą okazję, by odpowiedzieć przeciwnikom, aby kupić piąty set. Piąta runda zostanie na zawsze zapamiętana przez francuskich kibiców.

Niebiescy naprawiają bieguny na hamulcu!

Po kulminacji w drugim i czwartym secie Erwin Nagabeth, autor emocjonującego meczu, i jego zespół naprawdę umieścili kursor w lepszej pozycji. Polacy, oszołomieni, bronią wszystkich swoich wysiłków tymi jasnymi trójkolorami, Ci, którzy zostali wyeliminowani z Rio w pierwszej rundzie, pomnożyli wymarzone rangi (i korzystając z wielu punktów zdobytych przez rywali za zagrywkę), aby dać małą lekcję odchodzącym podwójnym mistrzom świata W tym tie-breaku blues bardzo szybko zrezygnował z największych możliwości zdobycia złotego medalu. W tym siedemnastym serwisie, który opuścił Lyon, poziomy przechyliły się na drugą stronę, a w czwartek, przed pierwszym półfinałem igrzysk olimpijskich, przeciwko Argentynie, Teraz należy umieścić małą porcję na Benjaminie Toniocie. Tydzień temu było to nie do pomyślenia.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio / Siatkówka (H)24 do 7 sierpnia 2021 (planowane w czasie francuskim)Rozgrywającywtorek 3 sierpniaKanada – Rosja : 0-3 (21-25, 28-30, 22-25) Japonia- Brazylia : 0-3 (20-25, 22-25, 20-25) Włochy- Argentyna : 2-3 (25-21, 23-25, 22-25, 25-14, 12-25) Polska- Francja : 2-3 (25-21, 22-25, 25-21, 21-25, 9-15)Półfinałczwartek, 5 sierpnia 6:00: Brazylia – Rosja 14:00: Francja – Argentyna