Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska wydaje wizę humanitarną dla białoruskiego sprintera Simanuskaya

Wiceminister spraw zagranicznych Polski przyznał wizę humanitarną białoruskiej lekkoatletce Kristinie Simanuskiej. W niedzielę powiedział, że grozi mu przymusowy powrót do kraju. Według Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego była „bezpieczna”.

Polska wydaje wizę humanitarną dla białoruskiej sprinterki Kristiny Simanuskiej – powiedział w niedzielę Grozi przymusowym powrotem do swojego krajuPolski wiceminister spraw zagranicznych powiedział w poniedziałek. Sportowiec „ma już bezpośredni kontakt z polskimi dyplomatami w Tokio. Ma wizę humanitarną. Polska zrobi wszystko, aby kontynuować karierę sportową” – napisał na Twitterze Marcin Priidas.

Sportowiec może w tym tygodniu pojechać do Polski

„Simanuskaja jest bezpieczna w naszej ambasadzie w Tokio” – powiedział kanałowi informacyjnemu TVN24. „Polska oferuje swoje wsparcie obywatelom białoruskim, którzy z powodów politycznych nie chcą opuścić Białorusi ani wrócić na Białoruś” – dodał.

Według urzędników MSZ cytowanych przez polskie media, sportowiec może w tym tygodniu pojechać do Polski. Jej mąż, Arsenij Stanevich, skontaktował się telefonicznie przez AFP i wyjechał z Białorusi, ponieważ uważał, że nie jest tam „bezpieczny”. „Jestem na terytorium Ukrainy i planuję znaleźć żonę” – dodał.

READ  Szwecja wygrała, Polska odpadła, Hiszpania dobrze się bawiła