Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wakacje: Ile kosztuje test PCR za granicą?

Uważaj na niemiłe niespodzianki. Francuzi, którzy zdecydują się na wyjazd za granicę tego lata, będą musieli przejść przez test PCR przed powrotem do Francji. Gdyby był bezpłatny we Francji, nie byłby taki sam poza Francją, aw niektórych krajach mógłby osiągnąć ogromne sumy.

Francja wymaga teraz negatywnego testu PCR trwającego mniej niż 72 godziny dla wszystkich podróżnych w wieku 11 lat lub starszych, w tym Francuzów, którzy wjeżdżają na terytorium kraju przedmiot z dziesięciodniową kwarantanną dla osób z 17 krajów (W tym Wielka BrytaniaBrazylia i Indie).

W południowej Europie, ulubionym miejscu wakacyjnym Francuzów, testy PCR kosztują średnio około 100 euro w Hiszpanii. Ale rachunek może być wyższy w niektórych prywatnych fabrykach, od 130 do 240 euro, według hiszpańskiego stowarzyszenia konsumentów OCU.

U sąsiada portugalskiego trzeba też obliczyć średnio 100 euro. We Włoszech jest nieco niższa, około 85 euro, z dużymi różnicami między regionami (od 60 do ponad 100 euro). W Grecji kosztuje 60 euro, czyli pułap ustalony przez rząd.

Kolejny popularny europejski cel podróży Turyści, Chorwacja pobiera około 90 euro za testy łańcuchowej reakcji polimerazy (PCR). To wzrost o 50 euro w Wielkiej Brytanii (średnio 140 euro), według organizacji konsumenckiej Which?

Od 25 euro w Turcji do 350 euro w Japonii

Poza Europą Turcja jest jednym z najbardziej atrakcyjnych krajów do testów łańcuchowej reakcji polimerazy (PCR): 25 euro. Sześć razy mniej niż w Stanach Zjednoczonych (150 euro) Badanie przeprowadzone przez April Insurance Broker Opublikowano w listopadzie ubiegłego roku. W zależności od kraju cena może się różnić w stosunku od 1 do 10 (od 30 do 300 euro).

W Maghrebie waha się od 40 euro w Maroku do około pięćdziesięciu euro w Tunezji i Algierii. Nagroda za najdroższy test PCR na świecie trafia do Japonii: 350 euro według kwietnia, zamiast 190 do 300 euro według japońskiej prasy. Ale są obecnie miejsca, które pojawiają się w kraju, gdzie można go przetestować za około piętnaście euro.

Ubezpieczenie zdrowotne

Jeśli te ilości mogą schłodzić więcej niż jeden, należy zauważyć, że ubezpieczenie zdrowotne obejmuje te badania, które są wykonywane za granicą. Maksymalna kwota spłaty wynosi 50 euro, jeśli egzamin przeprowadzany jest w kraju Unii Europejskiej (UE) lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) lub w Szwajcarii, jak wskazano w Podpisano. Aby móc z niej skorzystać, podczas testu należy okazać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) lub wypełnić i odesłać po powrocie do Francji formularz „Opieka otrzymana za granicą”.

Jeśli test jest przeprowadzany w innym kraju poza Europą, ubezpieczenie zdrowotne rekompensuje testy do 27%, ale tylko wtedy, gdy są one „medyczne, pilne i nieoczekiwane”. W takim przypadku należy wypełnić i złożyć formularz „Leczenie za granicą” wraz z receptą lub zaświadczeniem lekarskim.

W najbliższych tygodniach testy PCR w Unii Europejskiej mogą przynieść spadek cen. według pogłosPropozycja Parlamentu Europejskiego, aby uczynić egzaminy bezpłatne we wszystkich państwach członkowskich, została niedawno odrzucona podczas negocjacji w sprawie europejskiego świadectwa zdrowia, ale posłowie do Parlamentu Europejskiego i 27 krajów osiągnęli kompromis, aby uczynić go „przystępnym i dostępnym”.

READ  Główny sędzia mówi, że kobiety bez zasłony będą sądzone „bezlitośnie”