Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Stanach Zjednoczonych Republikanie zapobiegli utworzeniu komisji śledczej w sprawie ataku na Kapitol

W Stanach Zjednoczonych Republikanie zapobiegli utworzeniu komisji śledczej w sprawie ataku na Kapitol

Donald Trump ponownie wygrał sprawę. Za jego namową zakazał w piątek republikańskim senatorom tworzenia niezależnej komisji śledczej poświęconej atakowi na Kapitol w Waszyngtonie z 6 stycznia, kierowanej przez niektórych jego zwolenników.

Atak ten miał na celu uniemożliwienie ratyfikacji przez byłego prezydenta spornych wyników wyborów prezydenckich z listopada 2020 roku. Ten ostatni potwierdza bez najmniejszego dowodu, że A. „Wspaniałe jedzenie” Odmówiono mu reelekcji. Atak opóźnił ratyfikację tylko o kilka godzin, pomimo negatywnych głosów ponad jednej trzeciej wybranych republikańskich urzędników w obu izbach.

Projekt komisji śledczej na wzór tej utworzonej po zamachach z 11 września stał się ewidentny po tym bezprecedensowym w historii Ameryki zamachu.

Po każdym tragicznym wydarzeniu, którego doświadczyły Stany Zjednoczone, od ataku na Pearl Harbor w 1941 r. Po zabójstwo Johna F. Kennedy’ego w 1963 r., Następowały szczegółowe śledztwa powierzone niezależnym osobistościom. Po tygodniach negocjacji kompromis został osiągnięty przez dwóch urzędników z obu stron, a Demokraci ostatecznie zaakceptowali wszystkie żądania republikanów.

” Czego się boisz ? „

Ale Donald Trump natychmiast wypowiedział się przeciwko tej możliwości z wygnania w Maralago na Florydzie, sprzeciwiając się „Demokratyczna pułapka”. Republikanie muszą stać się twardsi i mądrzejsi i przestać być wykorzystywanymi przez radykalną lewicę. Mam nadzieję, że Mitch McConnell i Kevin McCarthy słuchają! „, grzmot. Przywódca mniejszości republikańskiej w Senacie i jego odpowiednik w Izbie Reprezentantów ostro skrytykowali stanowisko byłego prezydenta podczas wydarzeń, następnie zobowiązali się do odmowy rzucenia światła na atak i jego źródła, a zwłaszcza rolę, jaką odegrał. Wysłane przez Donalda Trumpa 6 stycznia.

Projekt komisji przeszedł przez fazę Izby Reprezentantów, kiedy wystarczyła zwykła większość Demokratów, ale zawahała się w „prokrastynacji” republikanów w Senacie. W Wysokiej Izbie podzielonej na dwa równe obozy po pięćdziesięciu elektorów, wybranych w głosowaniu referencyjnym na wiceprzewodniczącą Kamalę Harris, która jest jednocześnie przewodniczącą Senatu, rzeczywiście konieczne było uzyskanie tam kwalifikowanej większości sześćdziesięciu głosów.

READ  W Holandii znaleziono ciało zaginionego belgijskiego dziecka

Masz 58,69% tego artykułu do przeczytania. Reszta jest tylko dla abonentów.