Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W pięćdziesięciu trzech krajach przywódcy WHO są odpowiedzialni za sprawę napaści na tle seksualnym

Powiedziała o pięćdziesięciu krajach „Martwić się” Piątek, 28 maja w świetle zarzutów, że przywódcy WHO nie zgłosili przypadków napaści seksualnych pracowników tej organizacji i „Przygnębiony” Ze względu na powolne tempo dochodzenia i brak w nim przejrzystości.

W połowie maja w Demokratycznej Republice Konga postawiono nowe zarzuty pracownikom organizacji humanitarnej, w tym pracownikom WHO.

Przeczytaj także Światowa Organizacja Zdrowia bada zarzuty napaści seksualnych związane z wybuchem wirusa Ebola w Demokratycznej Republice Konga

„Wyraziliśmy zaniepokojenie po doniesieniach medialnych wskazujących, że kierownictwo WHO było świadome przypadków wykorzystywania seksualnego, nadużyć i molestowania seksualnego i nie zgłosiliśmy ich zgodnie z wymogami protokołu ONZ i WHO, a także zarzutów, że personel próbował nawet je objąć przypadkach ”.Czy jest napisane w oświadczeniu, które Kanada przeczytała podczas Światowego Zgromadzenia Zdrowia? Podpisały go 53 kraje, w tym 27 państw członkowskich Unii Europejskiej i Stany Zjednoczone, a także Japonia, Australia i Brazylia.

Praca a seks

Kraje członkowskie i Sekretariat WHO – w tym jego Dyrektor Generalny Tedros Adhanom Ghebreyesus – mają to „Omów tę kwestię mocno i przejrzyście”. W zeszłym tygodniu wspólne oświadczenie potwierdza. Te słownictwo dyplomatyczne ogólnie odzwierciedla aktywne wymiany.

Zobowiązania podjęte przez kierownictwo WHO podczas tego spotkania „Powinien to być początek nowego rozdziału opartego na szybkości, przejrzystości i odpowiedzialności”.Amerykańska delegatka Stephanie ostrzegła Psakiego.

Według śledztwa opublikowanego 12 maja, przeprowadzonego wspólnie przez The New Humanitarian i Thomson Reuters Foundation, 22 kobiety z miasta Butembo poinformowały, że pracownicy pomocy płci męskiej zareagowali na kryzys związany z wirusem Ebola (…) Zaproponowałem im pracę w zamian za seks ”..

W 2020 roku w podobnym śledztwie zgłoszono 51 przypadków w Beni, także w Demokratycznej Republice Konga. Czternaście z tych kobiet „Powiedzieli, że mężczyźni przedstawili się jako pracownicy WHO”.Śledczy podkreślili fakty sięgające 2019 roku.

READ  W Arktyce kryzys klimatyczny sprzyja „pożarom zombie”

W sumie sześć organizacji i jedno ministerstwo jest zaangażowanych w te domniemane działania ich pracowników: Światowa Organizacja Zdrowia, Międzynarodowa Organizacja ds.Migracji (IOM), Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), medyczna organizacja charytatywna Alima i International Rescue Komitet (IRC). ), Międzynarodowy Korpus Medyczny (IMC), a także Ministerstwo Zdrowia Demokratycznej Republiki Konga.

Przeczytaj także: W obliczu przemocy seksualnej ze strony pracowników humanitarnych organizacje pozarządowe walczą o znalezienie rozwiązań

Dochodzenie AP oparte na wewnętrznych e-mailach dotyczyło dwóch lekarzy pracujących dla Światowej Organizacji Zdrowia, z których jeden chwalił się swoimi powiązaniami z doktorem Tedrosem. Ci dwaj lekarze zaprzeczyli oskarżeniom.

Według Associated Press dochodzenie wykazało, że „Pomimo ich publicznych zaprzeczeń, nie tylko wyżsi urzędnicy WHO byli świadomi tych zarzutów o napaść na tle seksualnym w 2019 roku, ale zostali również zapytani, jak zareagować”.. Agencja informacyjna wyznaczyła dr Tedrosa i Mike’a Ryana na stanowisko dyrektora ds. Reagowania w sytuacjach kryzysowych.

Raport spodziewany jest pod koniec sierpnia

W piątek dr Tedros zabrał głos przed opublikowaniem tekstu i wskazał, że utworzył niezależną komisję, która rozpoczęła prace nad tymi zarzutami i ma przedstawić raport pod koniec sierpnia.

„Śledczy mają prawo ścigania dowodów wszędzie tam, gdzie to prowadzi”.Dyrektor generalny obiecał, uznając, że wiele państw członkowskich „Przygnębiony” Z powodu powolnych procedur i braku przejrzystości.

„Wiem, że przemawiam w imieniu wszystkich moich kolegów i organizacji, kiedy mówię, że traktujemy te oskarżenia poważnie. Odpowiadanie na nie i naprawianie sytuacji jest istotą naszej tożsamości”.Dodał dyrektora generalnego, który właśnie rozpoczął swoją kampanię na rzecz reelekcji.

Ale jasne jest, że w oczach sygnatariuszy sprawy nie idą wystarczająco szybko. Stephanie Psaki zażądała kwartalnych i merytorycznych informacji na temat stanu dochodzenia, a także konkretnych działań podjętych przez Światową Organizację Zdrowia.

READ  Londyn dostarczy do Kijowa duże ilości amunicji artyleryjskiej

Świat z Agence France-Presse