Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak Bashar al-Assad zdołał utrzymać się u władzy dzięki dżihadystom

Syria w gruzach, Baszar al-Assad, zwycięzca ostatnich wyborów prezydenckich, które odbyły się w środę 26 maja, przygotowuje się do dwudziestego pierwszego roku z rzędu przewodzenia krajowi zniszczonemu przez wojnę, w wyniku której zginęło prawie 400 000 ludzi. wyrzuca miliony Syryjczyków na wygnanie na drogach.

Baszar jest panem chaosuFilm dokumentalny wyreżyserowany przez Antoine’a Witkina, który zostanie wyemitowany we wtorek 1 czerwca na antenie France 5, zawiera przegląd manewrów prezydenta Syrii zmierzających do utrzymania władzy pomimo interwencji krajów zachodnich w to, co początkowo było tylko wojną domową. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu Państwa Islamskiego i dżihadystów Baszar al-Assadowi uda się pozostać na czele Syrii.

U źródła konfliktu w Syrii „Arabska Wiosna” to pokojowe ruchy protestacyjne kierowane przez ludy spragnione wolności i demokracji, które rozprzestrzeniły się na wszystkie kraje arabskie w 2011 r. W wielu krajach dotkniętych tymi wielkimi rewolucjami ludowymi ich przywódcy upadają. Bashar al -Assad, prezydent Syrii, waha się, ale nie tonie. Utrzymany Poprzez swoich historycznych sojuszników Rosja i Iran, który jest obecnie uważany za dyktatora, stosują śmiertelne represje wobec własnego narodu, posuwając się nawet do użycia broni chemicznej. PlikSpołeczność międzynarodowa, popierając syryjską opozycję, jest zszokowana, domagając się ciała i krzycząc o jego odejściu.

Ale pojawienie się Państwa Islamskiego i wielu dżihadystów, którzy to wykorzystują Destabilizacja Z regionu Utrwalenie jej pozycji w kilku syryjskich miastach w 2012 r. To przełom. Ludzie Zachodu powstrzymują się, obawiając się przejęcia władzy przez islamistów. Bashar al-Assad wykorzystuje to. Bashar zrozumiał, że jeśli stworzy wroga i zamieni wszystkich swoich wrogów w dżihad, Zachód stopniowo do niego powróci. Zeznaje w filmie dokumentalnym Antoine Vitkin Firas Tlass, syryjski biznesmen na wygnaniu. „Ma dużo Kiedyś zauważyliśmy, że rząd Syrii nie zaatakował Państwa Islamskiego ”. Robert Ford, ambasador USA stacjonujący w Syrii w latach 2011-2014, z którym również udzielił wywiadu w filmie, potwierdza. film dokumentalny Co ujawnia kulisy zaciętej geopolitycznej bitwy, w której Syria była celem od początku konfliktu.

READ  Do 49,6°C: rekordowa fala upałów w Kanadzie, co najmniej 134 nagłe zgony

film dokumentalnyOch, Baszarze, mistrzu chaosu Emitowany 1 czerwca o 20:50 we Francji 5.