Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W wieku 49 lat zmarł kanadyjski aktor Kenneth Mitchell

W wieku 49 lat zmarł kanadyjski aktor Kenneth Mitchell

Aktor, który szczególnie zasłynął rolami w filmach „Kapitan Marvel”, „Kłam mi” i „Star Trek”, zmarł po długiej chorobie.

Telewizje francuskie – redakcja kulturalna

opublikowany


Czas czytania: 1 minuta

Kenneth Mitchell z Danem Schutzem i Jonathanem E. Steinbergiem w Academy of Motion Picture Museum w Los Angeles, 8 czerwca 2022 r. (TOMMASO BODDI / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP)

Kenneth Mitchell zmarł w sobotę 24 lutego 2024 roku w wieku 49 lat. Kanadyjski aktor cierpi na stwardnienie zanikowe boczne. „Z ciężkim sercem ogłaszamy śmierć Kennetha Alexandra Mitchella, ukochanego ojca, męża, brata, wujka, syna i przyjaciela”. Ogłosili to bliscy mu ludzie.

Były student architektury krajobrazu bardzo szybko zwrócił się ku siódmej sztuce. – Brał udział w wielu serialach telewizyjnych, m.in Okłamuj mnie, Chirurdzy, Zaginiony FBI Lub jeszcze raz Star Trek: Odkrycie. To właśnie w najnowszym futurystycznym serialu, w którym grał przez trzy sezony, jego sława eksplodowała. Kenneth Mitchell znany jest także z roli w filmie Kapitan Marvel.

Ożenił się z aktorką Susan May Pratt w maju 2006 roku i ma dwójkę dzieci, córkę Lailę, urodzoną w 2007 roku i syna Calluma, urodzonego w 2012 roku. Kenneth Mitchell kontynuował pracę pomimo choroby. Od końca 2019 roku porusza się na wózku inwalidzkim, stopniowo tracąc zdolność mówienia.

READ  Trzy książki pomagające zrozumieć twórczość zmarłego pisarza z Gwadelupy