Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W walkach zginęło czterech zagranicznych bojowników, w tym Francuz

https://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographic/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.pnghttps://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographic/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.png30Stan na mapiePowiększenie

Kontekst

Transmisja na żywo Eléa Pommiers

Zdjęcie z okładki: Natasza Pisarenko/AFP

Materiały z tej transmisji na żywo są tymczasowo wyłączone.

  • Rosja uważa, że ​​osiągnęła pewne cele Z „specjalna operacja wojskowa” wychowany przez „Dynazewy” Ukraina i ochrona ludności rosyjskojęzycznej. Obwód Ługański będzie pod kontrolą w 90%. Z Rosji, według Brytyjskie Ministerstwo Obrony. „Zwycięstwo będzie nasze”Ze swojej strony prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odpowiedział w piątek 3 czerwca br wideo na InstagramieGdzie pojawił się przed gmachem administracji prezydenckiej w Kijowie z szeregiem swoich doradców.
  • Na południu, szczególnie w Chersoniu, Ukraińcy są zaniepokojeni ewentualną aneksją okupowanych terytoriów. Przez siły rosyjskie Moskwa organizuje referenda w tej sprawie już w lipcu. Ale według Południowego Dowództwa Sił Zbrojnych Ukrainy Rosjanie napotykają na silny opór ludności.
  • Rosnące zaniepokojenie dostawami zbóż, szczególnie w Afryce. Kontynent importuje ponad połowę swojego zboża z Ukrainy i Rosji. A Władimir Putin odłożył na bok obawy, który wspomniał o kilku sposobach eksportu tego, powiedział. Obecny prezydent Unii Afrykańskiej (UA) i głowa państwa Senegalu Macky Salle powiedział: „zapewniony” Piątek po spotkaniu z prezydentem Rosji. W piątek minister spraw zagranicznych Ukrainy powiedział, że Ukraina jest na to gotowa „wznowić eksport z portu w Odessie”na warunkach że „Rosja nie wykorzystuje szlaku handlowego do ataku na miasto”.
  • Unia Europejska zakazała importu większości rosyjskiej ropy Z zakazem w ciągu sześciu miesięcy, w szóstym pakiecie sankcji wobec Moskwy, wyschnięcia środków na wojnę z Ukrainą, po żmudnych negocjacjach pod naciskiem Węgier.
  • Szwajcaria odrzuciła prośbę Danii o wysłanie 22 pojazdów opancerzonych Szwajcarska produkcja na Ukrainie. Szwajcarska ustawa o materiałach wojennych, znana również jako „ustawa o neutralności”, zabrania przekazywania systemów broni, amunicji i innych materiałów wojennych produkowanych w Szwajcarii do krajów zaangażowanych w konflikty międzynarodowe.
READ  Białoruś: Kubańczycy wśród imigrantów pragnących wstąpić do Unii Europejskiej

Tutaj znajdziesz nasze życie z wczoraj.

Przeczytaj wszystkie nasze artykuły, analizy i raporty dotyczące wojny na Ukrainie

Reportaż. Donbas: Siewierodonieck, odcięty od świata, tonie

realistyczny. Francuz zabity „w walce”, deklaruje Quai d’Orsay

Prace konserwacyjne. „Ukraińcy chcą wracać do domu, ale boją się, że z dnia na dzień wszystko się zmieni”

realistyczny. Ropa: Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i jej rosyjski sojusznik postanowili nieco otworzyć drzwi

Prace konserwacyjne. „Lista na liście MKCK jest pierwszą formą ochrony przyznaną zatrzymanemu”.