Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W sobotę w Silex wystąpią muzycy wykonujący hymn antykwarantannowy „Danser encore”.

W sobotę w Silex wystąpią muzycy wykonujący hymn antykwarantannowy „Danser encore”.

Oczekuje się, że w sobotę, 7 października w Silex będzie świąteczna atmosfera. Izba Muzyki Współczesnej w Auxerre i Towarzystwo Mammouth witają HK i Saltimbanków. Typ, który nie rezygnuje z ciągłego porywania publiczności do tańca w bardzo popularnej piłkarskiej atmosferze. Wywiad z Kaddourem Haddadim, znanym jako HK, wspaniałym gawędziarzem.

Zacząłem dużą trasę koncertową z HK i Saltimbanks. Jak wygląda odbiór publiczny?

nieprawidłowy. Graliśmy na dużych scenach w dużych miastach. Często kompletne lub opancerzone. Dziś bale chłopskie, nasze maleństwo, urządzamy na naszej wsi, w gospodarstwach rolnych z targowiskami lokalnych producentów. To samo, jest mnóstwo ludzi, piękne chwile, piękne spotkania, uśmiechy. To dla nas ważny rok, w którym odbyło się prawie 90 koncertów. To wyczerpujące, ale jesteśmy szczęśliwi.

znów tańczyć, Twoja piosenka podróżowała wszędzie. Hymn antykwarantannowy, który ma za zadanie zamienić koncert w bal ludowy. Czy to działa za każdym razem?

To widać, że mamy wiatr w żagle. Danser encore to hymn zaangażowania, który zaowocował wieloma pozytywnymi rzeczami i spotkaniami.

To hymn na cześć radości życia, tego, co może nam przynieść muzyka i poezja: więzi.

Wojny, zmiany klimatyczne i kryzys gospodarczy: co muzyka i piosenka mogą zrobić, aby złagodzić codzienne lęki?

Nie zajmujemy się branżą rozrywkową. To, co robimy, jest dokładnie odwrotne. To idea wspólnego tańca z szeroko otwartymi oczami. Jesteśmy świadomi problemów tego świata i jesteśmy połączeni. Śpiewamy nasze rewolucje, nasze niezadowolenie. Nie zapominamy o tym, co sprawia, że ​​chcemy walczyć o siebie, o nasze dzieci i o jutro. Staramy się nigdy nie zapomnieć o tym, o co walczymy. Chcemy w pokorny sposób przenieść naszą perspektywę, nasz sposób zmieniania świata na nasz poziom.

Otrzymuj nasz biuletyn poświęcony rozrywce e-mailem i znajdź pomysły na wycieczki i zajęcia w swojej okolicy.

NL {„path”:”:”mini-inscription”, „id”: „YR_Loisirs”, „accessCode”: „14383237”, „allowGCS”: „true”, „bodyClass”: „ripo_generic”, „contextLevel”: „KEEP_ALL”, „filterMotsCles”: „5|12|55|191”, „gabarit”: „generic”, „hasEssentiel”: „true”, „idArticle”: „4383237”, „idArticlesList”: „4383237 „, „idDepartement” „308”, „idZone”: „40233”, „motsCles”: „5|12|55|191”, „premium”: „false”, „pubs”: „banniere_haute|artykuł|artykuł2|artykuł3” , „site”: „YR”, „subDomaine”: „www”, „urlTitle”: „les-performers-de-danser-encore-anti-confinement-hymn-in-concert-at-the-silex-this- to samodi” „}

READ  Dylan Robert: młody aktor, który był już uwięziony, został oskarżony w sprawie o podwójne morderstwo ...

Vacra, Ludwig Von 88, IAM… Le Silex oferuje program powrotu do szkoły

Znów tańczyć, Niczego nie pomijamyUprawia śpiew towarzyski. Zrodzony z ruchów robotniczych. Przyszło ci to naturalnie, biorąc pod uwagę twoje pochodzenie…

Urodziłem się w Roubaix, mieście par Excellence. To dawne dynamicznie rozwijające się miasto, które było świadkiem kryzysu przemysłowego w latach 70. XX wieku, jest jednym z najbiedniejszych miast we Francji. Warunki pracy i losy pracy to los mojej rodziny. Całkowicie mnie przesiąknęło.

Te piosenki ci umykają. To cię nie martwi. Przeczytałem to Znów tańczyć Została przetłumaczona na wiele języków, niemiecki, rosyjski, polski, kataloński, a nawet poitevin…

Uciekają nam, ale staramy się mieć pewność, że nigdy nie zdradzimy ducha piosenek. Czasami go blokowaliśmy, ale nie to lubimy robić. Lubimy pozwalać ludziom podróżować i lubimy ufać. Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że te utwory nie należą już do nas. To prezent, gdy ludzie go przyjmują z powrotem!

Kiedy Niczego nie pomijamy Śpiewa się ją podczas wszystkich demonstracji, więc czy prezent jest wspaniały?

To piosenka, która ukazała się prawie 15 lat temu. „Radosna i poruszająca rewolucja” – napisał kiedyś dziennikarz. Podoba mi się ten pomysł, bo tekst jest surowy. Wspaniale jest słyszeć ją śpiewaną przez ludzi walczących o ideały i marzenia.

Środowisko jest kolejną troską grupy. Pieprzmy planetę, więc śpiewamy, kochanie Fukushimie. Martwisz się o klimat?

Dla mnie szacunek do natury, środowiska, tego, co jemy, powietrza, którym oddychamy, wody, którą pijemy i żywych stworzeń, którymi są nasi współlokatorzy, jest oczywisty. Jestem na tej linii. Lęk nie jest dla mnie czymś naturalnym. Zdajemy sobie sprawę, że żyjemy w złożonym i w pewnym sensie tragicznym momencie. W mojej naturze leży zadawanie sobie pytania, co możemy zrobić na naszym poziomie. Każdego dnia zadaję sobie pytanie, jakie rzeczy mogę wnieść, aby podążały we właściwym kierunku, szczególnie poprzez bycie komunikatorem technicznym.

Twoje utwory rzadko pojawiają się w mediach, zwłaszcza w radiu i telewizji. Twój występ wynika wyłącznie z Twoich treningów i koncertów na żywo. Czy to ostatecznie DNA Twojej grupy?

Dokładnie. To także dowód na to, że jeśli nasza muzyka jest warta podróżowania, jak zawsze wierzyłem, to zrobi to w każdej przestrzeni, którą ludzie zabiorą. Może w ten sposób filozofowałem, kiedy stacje radiowe nie chciały nas programować. Sukcesy naszych piosenek i w ogóle nasza kariera są dowodem na to, że pomimo zamkniętych drzwi niektórych mediów, występ zespołu nie jest taki zły. Wciąż żyjemy, wciąż stoimy, mówi Reno. Społeczeństwo podróżuje jak nigdy dotąd. Oczywiście musieliśmy wybierać inne trasy, co czasami trwało dłużej. To może być zaskakujące.

Dzięki tej wycieczce wykorzystasz ją w pełni..

Staramy się cieszyć każdym koncertem. Nigdy nie jest łatwo, gdy jest się w dużej trasie koncertowej. Staramy się dbać o siebie fizycznie i psychicznie, aby dobrze przetrwać te chwile. Każdy koncert to prezent. Nie ma wątpliwości, że przyszły rok będzie znacznie lżejszy. Może zorganizujemy jakieś imprezy.

Wystawa klocków Lego, pokaz gotowania, różane bule… co robić w Yoon w ten weekend?

Przygotowujesz się do nowego albumu?

Bez wątpienia w tym czy innym momencie. Ale bardzo kocham też teatr.

No właśnie. Czy poza tym, że interesujesz się słowami, które przekładają się na piosenki, napisałeś kilka powieści?

Nadal piszę i występuję, ale w znacznie mniejszych i lżejszych formach. To mój oddech, dzięki któremu mogę oszczędzać energię, oddychać po mocnych i stresujących momentach artystycznych.

Komentarze opracowane przez Veronique Seles