Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Polsce zagrożenie w TVN24, wiodącym krajowym kanale informacyjnym

„Nie wyobrażałem sobie, że doświadczyłbym tego w Parlamencie”.Agatha Adamek, symbol polityczno-usługowego symbolu TVN24, zgadza się z stałym kanałem informacyjnym sieci TVN24 z uwagi na narodowo-konserwatywny rząd u władzy w Polsce. 11 sierpnia siedział na tarasie hotelu przy Sejmie, w którym uchwaliło PiS. Dziennikarz, kontrowersyjny akt audiowizualny, nie krył emocji.

Zakazując wydawania zezwoleń na nadawanie ograniczonym mediom “Bezpośrednio lub pośrednio” Tekst przyjęty przez Izbę Gmin przez firmy spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego – obecnie w rękach Senatu – może zagrozić przyszłości kanału należącego do amerykańskiej firmy Discovery.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Czytaj więcej W Polsce nowe zagrożenia dla wolności prasy

„Największe wrażenie zrobiło na mnie to, że dyskusje toczyły się wokół przyszłości kanału, nad którym pracowałem od tak dawna, ale nadal chciałem zobaczyć, jak zmienią się przekonania”., zauważa dziennikarz. W ciągu prawie dwudziestu lat na terenie Polski TVN24 wywołał szereg skandali, których przejawy dotkną kolejne rządy niezależnie od ich politycznego zabarwienia. „Ale nawet za pierwszego rządu PiS nie było mowy o zamknięciu kanału” [2005-2007]. ja

Ograniczenia w dostępie do informacji

Gdy w 2015 roku do władzy wrócił PIS, relacje między kanałem a rządem drastycznie się pogorszyły. Bezpośredni rywal TVP z czołowym krajowym kanałem informacyjnym i telewizją publiczną, który został przekształcony przez rząd PIS w prawdziwą organizację propagandową, wielokrotnie podejmował próby zastraszenia TVN24.

Dominica Stepinska-Touch mówi, że jej dziennikarze czasami podlegają ograniczeniom w dostępie do informacji, w tym zniesławiającym wypowiedziom członków rządu i ograniczeniu zakupów reklamowych sektora publicznego, które są kierowane bezpośrednio do mediów w portfolio. Członek zarządu TVN spotkał się w szczególnie napiętym otoczeniu.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Czytaj więcej W Polsce bezprecedensowy strajk informacyjny w niezależnych mediach

Od ponad półtora roku stacja czeka na odnowienie koncesji na nadawanie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (GRID). Niezwykle długie opóźnienia w rutynowych procedurach, które mogą powodować niepokój w zarządzaniu, sprawiły, że mechanizmy stresu zmieniają swój charakter. „Nic nie jest dozwolone w prawie [au Krrit] To do rządu należy zmiana prawa, aby odmówić nam tego odnowienia ”., Analiza MJa Stępińska-Dotyk.

READ  Clement Peon wyszedł i ogłosił, że jedzie do Polski w „strefie anty-LGBT”.

Powinieneś przeczytać 58,68% tego artykułu. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.