Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Polsce wybuchają kontrowersje związane z przeciekami wojskowymi

Opublikowany:

Internetowe media Onetu ujawniły, że przez Internet wyciekło blisko 1,7 mln danych, w szczególności sprzętu wojskowego w rękach polskich żołnierzy. Grupy opozycyjne wezwały do ​​dymisji nękanego premiera.

Z naszym korespondentem w Warszawie, Sarah Bagaloglo

Od broni, pocisków, amunicji, sprzętu komputerowego używanego przez polskie wojsko po ubrania żołnierzy czy zakupione drukarki… według mediów internetowych Onet, informacje o Wyposażenie wojskowe Przecieki online umożliwiają dokładne ustalenie stanu obiektu i „ Np. aby ustalić jaki sprzęt nie działa lub czego brakuje w polskiej armii „Najcenniejsze informacje dla zagranicznych służb wywiadowczych baza danych została już pobrana przez użytkowników z kilkunastu krajów” – podała gazeta.

Co mocno niepokoi opozycję. „ Siedzimy w kurzu i udajemy, że partia rządząca kontroluje sytuację „Na przykład jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Jeśli chodzi o MON, ujawnienie tych danych zawiera wyłącznie informacje dostępne publicznie i nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa” – powiedział resort.

Śledztwo zostało wszczęte

Niemniej jednak zauważa, że ​​wszczęto śledztwo przeciwko funkcjonariuszowi, który umieścił akta na nieautoryzowanym serwerze. „ Polska jest bezpieczna Komentując na Twitterze, minister obrony radził politykom opozycji, aby się uspokoili i wypili szklankę zimnej wody.


READ  Tokio 2020: Rekord francuskiej drużyny siatkarskiej opuszczającej Polskę w ćwierćfinale