Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trzynastu doradców medycznych polskiego rządu podało się do dymisji w proteście przeciwko jego bezczynności

Lekarze rezygnujący z potępienia „minimalnych” działań rządu w obliczu ostatniej fali Govt-19.

Trzynastu z siedemnastu członków Rady Lekarskiej w Kowidzie złożyło w piątek 14 stycznia dymisje na ręce polskiego premiera, oskarżając populistyczny Rząd Narodowy o bezczynność wobec epidemii.

Ci, którzy zrezygnowali, wykonali gest „Brak wpływu rekomendacji na faktyczne działaniaWedług komunikatu prasowego PAP kilka dni po śmierci w 38-milionowej Polsce przeszło 100 tys. dorszy.

„Bardzo niski” środek w radzeniu sobie z zagrożeniem ze strony Omicron

Lekarze obwinili rząd.Tolerancja na zachowanie kręgów, które zaprzeczają groźbie rządu 19 i negują znaczenie szczepionki w walce z infekcją, co zostało wyrażone przez członków rządu lub urzędników państwowych.„Lekarze obwiniali również rząd.Bardzo ograniczone działania w radzeniu sobie z jesienną falą, potem groziła zmienność omigran, pomimo spodziewanej dużej liczby zgonów.

Zobacz też – Polska: Prezydent Duda zawetował kontrowersyjną ustawę medialną

Rezygnacje nastąpiły po licznych apelach członków rady o wprowadzenie surowszych kontroli w obliczu epidemii i bardziej energicznej kampanii na rzecz szczepień. Wielu posłów z rządzącej większości otwarcie sprzeciwia się szczepionce, a rząd zależy od ich głosu w parlamencie.

Według polskiego Ministerstwa Zdrowia w dwóch dawkach zaszczepiono około 21,3 mln Polaków. Ponad 8 milionów z nich zostało zaszczepionych trzecią dawką. W sumie Polska odnotowała w piątek 4,28 mln przypadków infekcji, w tym 101 841 zgonów.

READ  Prawie cała Rada Lekarska zrezygnowała