Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Polsce wczesne szczepienia celebrytów kultury wywołują złość

W Polsce wczesne szczepienia celebrytów kultury wywołują złość

Warszawski szpital wywołuje oburzenie społeczne, wycofując się z rządowego planu priorytetowego traktowania szczepień personelu pielęgniarskiego. Premier zgodził się, że tak.Nie ma usprawiedliwienia dla łamania zasad„, Zastrzeżenie faktów”Prawdziwa korupcja.

Błogosławiony chleb dla szkół komunikacji. W Warszawie, po podaniu szczepionki przeciw koronawirusowi od kilku celebrytów i polityków, szpital znalazł się pod ostrzałem. Publiczne oburzenie skłoniło rząd do wszczęcia śledztwa w poniedziałek 4 stycznia.

Podobnie jak w wielu krajach europejskich akcja szczepień rozpoczęła się 27 grudnia w Polsce. Zgodnie z planem administratora początkowo szczepienia powinny być wykonywane tylko przez pracowników służby zdrowia. W postanowieniu o nadpisaniu Centrum Medycznego Uniwersytetu Warszawskiego zapowiedziano w zeszłym tygodniu, że placówka zaszczepi 18 postaci kultury. Oferta, która miała być spiskiem komunikacyjnym na rzecz szczepionki, nie powiodła się. Wśród szczęśliwych zwycięzców znaleźli się 45-letnia aktorka Maria Severin, 63-letni piosenkarz Michael Bazor i 65-letni Edward Misscock, dziennikarz telewizyjny.

W Post na FacebookuChristiana Janta, aktorka po wstrzyknięciu, podzieliła się artykułem poświęconym szczepieniu Elvisa Presleya przeciwko polio przed kamerami telewizyjnymi w latach pięćdziesiątych. Równolegle, która nie jest zgodna z życzeniami internautów, wiele komentarzy żałuje zwłaszcza zgodności aktorki.

Sprawa wyszła na jaw, gdy były premier Lessek Miller zamieścił na Twitterze zdjęcie z dokumentacji medycznej przedstawiające szczepienie pacjenta szpitala 30 grudnia.

„Korupcja” i „kary”

Obecny premier Matos Moraveki odpowiedział dwa dni później lokalnej agencji prasowej.Nie ma usprawiedliwienia dla łamania zasad„, Zastrzeżenie faktów”Prawdziwa korupcja.

Rzecznik rządu Piotr M ல்லller zaznaczył w poniedziałek, że rząd wszczął dochodzenie i wyraził nadzieję, że tam będzie.Dzisiejszy wyrok dla sprawców„Sankcje obejmują grzywny i działania dyscyplinarne.

Polska ma rozpocząć szczepienia seniorów, nauczycieli i żołnierzy w styczniu. Szczepionka będzie wtedy dostępna dla 38 milionów Polaków. Michael Dworsick, urzędnik rządowy odpowiedzialny za szczepienia, powiedział w poniedziałek, że 50 000 osób zostało już zaszczepionych i oczekuje, że w pierwszym kwartale zostanie zaszczepionych 2,9 miliona osób. W kwartale 2021 r.

READ  Dlaczego narastają napięcia na granicy białorusko-polskiej, gdzie Warszawa planuje rozmieścić 10 tys. żołnierzy

Zobacz też – Kovit-19: Polska jest częściowo restrukturyzowana na trzy tygodnie od 28 grudnia