Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Polsce niespodziewana wizyta księcia Williama po 27 latach jako królowej

W środę 22 marca książę William wylądował w Polsce z oficjalną wizytą. Najpierw przeniósł się do Rzeszowa na południu kraju. Książę Walii spotkał się z dwoma jednostkami brytyjskimi współpracującymi z Polskimi Siłami Zbrojnymi w celu niesienia pomocy wojskowej Ukrainie.

Na resztę swojej podróży w ten czwartek, 23 marca, książę William udał się do stolicy, Warszawy. Jeśli poprzedniego dnia spotkał się z ministrem obrony narodowej, tym razem miał rozmowę z prezydentem RP Andrejem Dudą. Następnie odwiedził ośrodek dla uchodźców ukraińskich, w którym przebywa blisko 300 kobiet i dzieci, aby oddać cześć pracy wolontariuszy.

Co jest po tej reklamie?

Syn króla Karola III otrzymał bukiety od ulicznego tłumu. Obraz przypominający wizytę dyplomatyczną królowej Elżbiety II w Polsce. W marcu 1996 roku udała się tam na trzy dni ze swoim mężem Filipem, księciem Edynburga. Spotkanie z prezydentem, potem Aleksandrem Kwaśniewskim i salutowanie żołnierzom plan jego wnuka w marcu 2023 roku był zasadniczo podobny.

Co jest po tej reklamie?

Królowa Elżbieta II na ulicach Warszawy, 25 marca 1996 r.

Getty Images / © Biblioteka zdjęć Tima Grahama

Wizyta u Kate, George’a i Charlotte

Podczas gdy książę William podróżował samotnie z tą oficjalną wizytą do Polski, po raz ostatni odwiedził ten kraj – w 2017 roku – w towarzystwie swojej żony Kate Middleton i dwójki ich pierwszych dzieci, księcia Jerzego i księżniczki Charlotte. Para kontynuowała swoją głośną podróż dyplomatyczną po Brexicie ze swoimi dziećmi, zanim udała się do Niemiec.

READ  Dobre szanse dla wietnamskich produktów rolno-spożywczych w Polsce