Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Polsce „Czarny Piątek” objął także sprzedaż węgla

W Polsce „Czarny Piątek” objął także sprzedaż węgla

Największa polska spółka wydobywcza ogłosiła z okazji „Czarnego Piątku” 15-18% rabatu za tonę na zakupy węgla przez Internet.

„Czarny Piątek” obniżki cen obejmie w tym roku także sprzedaż węgla w Polsce – ogłosiła w poniedziałek największa polska spółka wydobywcza w notatce prasowej opublikowanej na X (dawniej Twitterze).

Grupa PGG (Polska Grupa Górnicza) oferuje rabat w wysokości 200 zł (około 45,90 euro), czyli od 15% do 18%, za tonę węgla zakupionego w Internecie podczas rozpoczętej w poniedziałek operacji biznesowej „Czarne Tygodnie”.

Stawka jest bardzo wysoka

Ponieważ w ten weekend w Polsce spadły pierwsze opady śniegu, a ceny węgla typowo o tej porze roku rosną, spółka ogłosiła drugą znaczącą obniżkę cen w ciągu tygodnia, w ubiegły poniedziałek o 200 zł za tonę.

Seria wyprzedaży pokazuje, w jak trudnej sytuacji znajdują się polskie spółki węglowe, które w zeszłym roku zgromadziły znaczne udziały, a w tym roku musiały stawić czoła słabnącemu popytowi. Według Głównego Urzędu Statystycznego GUS w 2021 roku 20% Polaków nadal będzie ogrzewać węglem, w porównaniu do 36% w 2018 roku.

Ten znaczący spadek można w szczególności wytłumaczyć ogromnymi dotacjami państwowymi mającymi na celu wymianę pieców węglowych – głównej przyczyny złej jakości powietrza – na mniej zanieczyszczające alternatywy.

Ważne artykuły

READ  Wynajem samochodów w Polsce: podstawa dochodowego biznesu - Journal de 20 Heres