W pierwszym meczu sezonu Bayern Monachium zremisował z Borussią Maladbach

W wyniku włamania Bayern Monachium nie zdołał odnieść zwycięstwa w sezonie 2021/2022 i został zawieszony w piątek 13 sierpnia przez Borussię Emgladbach. Bramkarz Szwajcarii Jan Sommer, po obrzydliwej Francji w 1/8 finału, zaliczył nowy, głośny mecz przeciwko Bayernowi, robiąc kilka wyjątkowych interwencji, aby utrzymać swoją drużynę przy życiu i zapewnić sobie remis 1:1.

Tymi słowami ucieszył się komentator Jean-Charles Spatier z wyrównującego gola Roberta Lewandowskiego, który w zeszłym roku strzelił w lidze 41 bramek, a do siatki trafił po… 41 minutach gry w pierwszym meczu sezonu 2021/2022. Wcześniej napastnik Alassane Plea perfekcyjnie rozpoczął sezon otwierając wynik w dziesiątej minucie.

Po piłce straconej przez Alfonso Daviesa Patrick zadzwonił do Hermanna Blea, który w pojedynkę przeciwko Neuerowi kontrolował prawą nogą, zanim uderzył z lewej strony, pokonując niemieckiego bramkarza. Wróciwszy w 64. minucie zamiast Plei, inny francuski napastnik z Monchengladbach, Marcus Thuram, miał okazję pod koniec meczu zmienić mecz na swoją korzyść, a po bardzo ograniczonej interwencji mógł nawet otrzymać rzut karny. Rodak Dayot Upamecano znajduje się w okolicy (83 miejsce).

W swoim pierwszym meczu w oficjalnych rozgrywkach pod sterami Bayernu Monachium Julian Nagelsmann widział, jak jego plany podważał Jan Sommer. Didier Deschamps and the Blues mogą to potwierdzić, że w pracowity dzień nie ma lepszego bramkarza na świecie niż Szwajcar. Przeciwko obrońcom tytułu 32-letni bramkarz zaliczył wyjątkowy mecz, wykonując nie mniej niż sześć kluczowych obrońców. Lewandowski, Stanisic, Davis… wszyscy zmierzyli się z Sommerem, który w pierwszej tercji uległ jedynie strzale z bliskiej odległości do bieguna. Zawodnik meczu Bez wątpienia utrzymał swoją drużynę na powierzchni podczas bawarskich wydarzeń i rozpoczyna nowy sezon w ten sam sposób, w jaki opuścił poprzedni sezon: bezbłędnie.