Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W obliczu rosnącej liczby przypadków Covid-19 Katalonia ponownie nałożyła ograniczenia

Opublikowany w:

Podczas gdy „liczba przypadków rośnie w tempie wykładniczym”, zwłaszcza wśród młodych ludzi, Katalonia postanowiła we wtorek ponownie nałożyć ograniczenia, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się Covid-19. Kryte kluby nocne będą musiały być zamknięte od weekendu, a do udziału w imprezach plenerowych z udziałem ponad 500 osób wymagany będzie negatywny wynik testu lub zaświadczenie o szczepieniu.

Katalonia postanowiła we wtorek, 6 lipca, ponownie nałożyć ograniczenia, aby powstrzymać „przyspieszony” wzrost przypadków Covid-19 odnotowany w ostatnich dniach, zwłaszcza wśród młodych ludzi, w tym regionie północno-wschodniej Hiszpanii.

Od tego weekendu kluby nocne i inne kluby nocne w pomieszczeniach będą musiały zostać zamknięte, a aby wziąć udział w imprezach plenerowych, które gromadzą ponad 500 osób, będziesz musiał podać negatywny antygen lub test PCR lub otrzymać szczepienie, aby wziąć udział w imprezach plenerowych, które gromadzą ponad 500 osób. Kataloński rząd Patricia ogłosił na konferencji prasowej plagę.

„Sytuacja epidemiologiczna w Katalonii jest bardzo złożona”, powiedziała, ponieważ „liczba przypadków rośnie w tempie wykładniczym, znacznie wyższym niż jesteśmy w stanie tolerować”.

Patricia Plaga ostrzegła, że ​​„epidemia jeszcze się nie skończyła, nowe warianty są wysoce zaraźliwe i nadal mamy dużą część populacji, która nie została zaszczepiona. Nie możemy twierdzić, że pokonaliśmy wirusa”.

Mówiła nawet o zwrocie obowiązku noszenia maski, podkreślając jednak, że decyzja ta nie należy do kompetencji niezależnego rządu katalońskiego. Noszenie maski nie jest już obowiązkowe na zewnątrz w Hiszpanii od 26 czerwca.

Wybuch zanieczyszczeń wśród młodych ludzi

„Biorąc pod uwagę liczby, które mamy dzisiaj, uważamy, że maska ​​powinna być ponownie obowiązkowa w Katalonii, ale tylko hiszpański rząd może ją wydać” – powiedziała.

Sytuacja zdrowotna w Hiszpanii gwałtownie się pogorszyła w ostatnich dniach, wraz z eksplozją liczby zakażeń Covid-19 wśród młodych ludzi.

READ  Charlene z Monako: To nowa ultrakrótka fryzura, którą uprawia ze swoimi bliźniakami Jackiem i Gabriellą

W poniedziałek główny epidemiolog ministerstwa zdrowia, Fernando Simon, przyznał, że liczby „wcale nie są dobre”, przy wskaźniku infekcji prawie 600 wśród młodszych i ponad 200 w populacji ogólnej.

W związku z pogarszającą się sytuacją zdrowotną kilka regionów wskazało, że planuje zacisnąć pętlę i ponownie nałożyć ograniczenia zdrowotne.

Oprócz Katalonii, Navarra (północ) ogłosiła od środy ograniczone środki, a Andaluzja (południe) może je naśladować.

Jednocześnie kampania szczepień przyspiesza: 40,3% z około 47 milionów Hiszpanów zostało w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19, podczas gdy połowa populacji (55,9%) otrzymała przynajmniej dawkę szczepionki.

W zeszłym tygodniu masowa epidemia na Balearach ujawniła, że ​​co najmniej 1824 osoby zostały zarażone po tym, jak kilkuset młodych ludzi wróciło na półwysep, aby świętować na Majorce. W całej Hiszpanii kwarantannie poddano prawie 6000 osób.

Z prawie 81 000 zgonów i ponad 3,8 milionami przypadków, Hiszpania jest jednym z krajów w Europie najbardziej dotkniętych pandemią.

z AFP