Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W kinach IMAX symulator Palma pokaże „Oppenheimera”

W kinach IMAX symulator Palma pokaże „Oppenheimera”

Christopher Nolan jest jednym z ostatnich filmowców, którzy nadal kręcą stare, dobre filmy, w tym przypadku 70 mm i IMAX do swojego najnowszego arcydzieła, Oppenheimera. Tradycyjne kina IMAX musiały dokonać poważnych dostosowań technicznych do wyświetlania filmów, a przede wszystkim zmodernizować przestarzałą technologię…

Nowy film Christophera Nolana jest wyjątkowy pod wieloma względami, podobnie jak jego bohater, Robert Oppenheimer, dyrektor Projektu Manhattan, który doprowadził do stworzenia bomby atomowej. Oprócz tematu, film fabularny jest również Kawałek piekła dla sal kinowych IMAX : filmOppenheimera Ma ponad 17 kilometrów (film kręcono na taśmie 70 mm) i waży… 270 kilogramów!

Maksymalna liczba filmów na filmie

Za zgodą Dyrektora Specjalnego ds. Oppenheimera A On uderzaLimit Jaki może być film rolkowy? IMAX musiał dostosować swoje kabiny do oglądania Poprzez wydłużenie tacek, na których zamontowane są szpule – przedłużki stworzone specjalnie na potrzeby folii przez inżynierów firmy.

w TikToku Wydany przez IMAX, zwracamy również uwagę na dziwne urządzenie zamontowane na wale obok korytek rolkowych. To palma m130, a dokładniej, Un Palm M130 Dopasowane na ekranie tabletu. Osobom poniżej 20 roku życia wybaczy się, jeśli nie będą wiedzieć, co to jest: to urządzenie to PDA, osobisty asystent cyfrowy, poprzednik smartfonów. Ten konkretny model został wydany w 2002 roku i zawiera 2-calowy kolorowy wyświetlacz do użytku z rysikiem.

© Palma

Ten PDA jest używany w kinach IMAX, ponieważ pełni istotną funkcję. To on kontroluje jednostkę obracającą szpulę („quick spinning reel units”, QTRU), czyli prędkość, z jaką obracają się talerze i która przesyła film do projektora (ten ostatni pożera go z prędkością poniżej dwóch metrów na sekundę).

Najwyraźniej pomimo wieku Palm m130, IMAX nie czuł potrzeby zmiany czegokolwiek przez ostatnie 20 lat! Jednak specjalnie dla wydaniaOppenheimeraZaprojektowany przez inżynierów firmy Emulator, który ma projekt i wygląd PDA Aby nie wprowadzać w błąd wystawców, wyjaśnił rzecznik.

READ  Bardzo stary katalog gwiazd ukrytych w pergaminie

PalmOS, system operacyjny m130, jest open source i istnieje wiele emulatorów oprogramowania. Po co naprawiać to, co nie jest zepsute? Tak więc IMAX poszedł tak prosto, jak to tylko możliwe, bez wymyślania koła na nowo (nawet jeśli istnieją systemy QTRU, które zawierają własną konsolę). Sam tablet to Winmate 10,1-calowy model oparty na systemie Windows.

Co więcej, istnieją tylko 30 kin IMAX Kto na świecie potrafi projektować Oppenheimera 70 mm… itd Brak we Francji. Europa kontynentalna ma tylko kilka, w Londynie i Pradze. Przeważnie cyfrowe doświadczenie IMAX, jak większość dzisiejszych kin.

źródło :

Wice