Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niepublikowane informacje z poinformowanego źródła

Niepublikowane informacje z poinformowanego źródła

Według osoby poufnej, PlayStation 5 Pro, znane wewnętrznie jako Project Trinity, będzie gotowe do wejścia na rynek w listopadzie 2024 r. Podkreślając swoją wydajność dzięki lepszej liczbie klatek na sekundę, jeszcze ulepszonemu ray tracingowi i obsłudze rozdzielczości 8K, PS5 Pro ma oferować znacznie lepsze wrażenia z gry.

źródło: frandroid

Plotki, spekulacje i rosnące oczekiwania: często mówi się o PlayStation 5 Slim, ale także o PlayStation 5 Pro.

według klucz do gieri w szczególności Toma HendersonaTa nowa konsola przygotowuje się do wyjścia z cienia w listopadzie 2024 r. W związku z tym ten dostęp do rynku będzie charakteryzował się większym opóźnieniem niż to obserwowane między PlayStation 4 a PS4 Pro, a Sony najwyraźniej nie spieszy się z udoskonalaniem swojego najnowszego dzieła.

ochrzczony wewnętrznie Projekt TrójcyPlayStation 5 Pro będzie już w fazie testów. Jednostki demonstracyjne zostały podobno zbudowane i są obecnie testowane w celu wykrycia wszelkich wad i zidentyfikowania obszarów wymagających ulepszeń. Po stronie developerów mogą poznać potwora już w listopadzie 2023 roku, kiedy otrzymają zestawy rozwojowe.

Projekt Trinity: FPS, ray tracing i 8K

Podobnie jak jego starsza siostra, PS4 Pro, nacisk kładziony jest na zwiększenie mocy konsoli w tej nowej iteracji. Ulepszony FPS (klatki na sekundęd lub liczba klatek na sekundę) jako numer priorytetu 1co również powinno zapewnić bardziej stabilną wydajność w rozdzielczości 4KSzybsze renderowanie ray tracingu.

Według Toma Hendersona premiera PS5 Pro będzie dobrze zaplanowana na listopad 2024 roku
Nazwa kodowa: Trójca
– 30 WGP (RDNA Working Group, czyli 60 CU, odpowiednik Radeona 7800 XT)
– 18 000 MT pamięci (GDDR6)
Lepsze śledzenie promieni
– „Tryb wydajności 8K” 🙄https://t.co/RAIJFBCkuz

– Qasim Katfi (@NotCassim) 21 lipca 2023 r

Sony nie poprzestaje na półśrodkach. Japońska firma rozważy zintegrowanie trybu 8K z PS5 Pro i aspiruje do przesuwania granic obecnej rozdzielczości graficznej na konsolach.

READ  „Amazon Music Unlimited” z 60 milionami utworów odtwarzanych przez 3 miesiące

Jednak dzisiejsza rzeczywistość 8K jest złożona. Na rynku wciąż jest bardzo mała podaż, a reprezentowana jest głównie przez telewizory z wyższej półki, które często są poza zasięgiem ogółu społeczeństwa. Ich potrzeby energetyczne, które czasami przekraczają europejskie normy, są kolejną przeszkodą w ich adopcji.

Wizualna różnica między 4K a 8K jest również kontrowersyjna. Niektórzy eksperci uważają, że większość konsumentów, poza profesjonalistami fotograficznymi i najbardziej doświadczonymi graczami, będzie miała trudności z dostrzeżeniem prawdziwej różnicy między tymi dwiema definicjami. 8K jest ogólnie postrzegane jako wyścig technologiczny, a nie praktyczny postęp w zakresie doświadczenia użytkownika.

Artykuł nie opisuje wyczerpująco specyfikacji technicznej PlayStation 5 Pro, zawiera jednak kilka interesujących wskazówek dotyczących potencjalnych ulepszeń. Wskazuje np., że pamięć PS5 Pro będzie działać 18000 mega transferów na sekundę (MT/s)znaczny wzrost z 14 000 milionów megabitów na sekundę w klasycznym PS5.

Ponadto artykuł wskazuje, że jest 30 uzdrowicieli, którzy są również tzw Procesory grup roboczych (WGP). Te ostatnie są kluczowe dla architektury konsoli, ponieważ biorą udział w przetwarzaniu grafiki i wykonywaniu obliczeń niezbędnych do dobrej wydajności w grach. Biorąc pod uwagę, że każdy WGP jest tradycyjnie sparowany z dwiema jednostkami obliczeniowymi, może to oznaczać, że PS5 Pro będzie miał 60 jednostek obliczeniowych, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu z 36 występującymi w standardowym PS5.

Te elementy, choć nie dają pełnego obrazu wydajności PS5 Pro, wskazują, że Sony zamierza zaoferować konsolę o znacznie większych możliwościach niż jej obecny model.

PS5 Slim: gdzie jesteś?

W sieci krąży kolejna uporczywa plotka: możliwe wydanie PlayStation 5 Slim. Jednak techniczna niejasność pozostaje. Obecne informacje sugerują, że PS5 Pro będzie ostatnim hitem Sony przed PlayStation 6. Co oznacza, że ​​PS5 Slim… nigdy nie zostanie wydany.

READ  Zaktualizowano listę smartfonów Samsung

Czy korzystasz z Google News (Wiadomości we Francji)? Możesz śledzić swoje ulubione media. On podąża Frandroid w Wiadomościach Google (i inni Numerama).