Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Starfield: „Jedzenie jest przereklamowane”, niektórzy gracze już martwią się o ekonomię w grze

Starfield: „Jedzenie jest przereklamowane”, niektórzy gracze już martwią się o ekonomię w grze

Co dalej z tą reklamą?

pole gwiazd Wyląduje 6 września na Xbox Series S/X i PC, co cieszy graczy Microsoftu. Fani eksploracji kosmosu z przyjemnością odkryją, że ogromny świat gry obejmuje cztery układy słoneczne i ponad 1000 planet. Gracze będą musieli jedynie zebrać załogę i wejść na pokład statku, odkrywając wszystkie cuda tego wszechświata. Wśród nich jest jedzenie. Bo tak, nawet w roku 2330 trzeba jeść. Ale jakim kosztem?

Kupujesz statek za cenę 64 kanapek? W Starfield to możliwe!

Wkrótce po tym, jak podczas Xbox + Starfield Showcase ujawniono kilka fragmentów rozgrywki, zapaleni fani z zapałem przeczesywali każdy film. Odkryli mały szczegół, który ich zdaniem może ujawnić większy problem: Niezrównoważona (pozornie) ekonomia gry.

Na Reddit jest użytkownik o nicku Mr_Twiddles Odniósł się do społeczności Starfield Ten pyszny Patty Melt kosztuje dokładnie 295 kredytów. Kiedy porównamy tę cenę z ceną statku kosmicznego, zdajemy sobie sprawę z problemu. Jak widzieliśmy w niedawnym Starfield Direct, statek (taki jak Ecliptic Stiletto II) jest wart 19 054 punktów, co odpowiada cenie około 65 kanapek. Większość statków ma inną cenę, ale porównując ją z Patty Melt, zdajesz sobie z tego sprawę Za kanapkę 64-65 można kupić statek kosmiczny!

„Trochę martwię się o ekonomię gry. 64 patty topi się dla statku kosmicznego?”

u/Mr_Twiddles — Reddit

Wyobraź sobie siebie w prawdziwym życiu, Żeby móc kupić rukolę z około sześćdziesięcioma szynkami i masłem. Wydaje się szalony, prawda? Gracze wkrótce zaniepokoili się ogólną ekonomią gry Bethesdy, a przede wszystkim zrównoważeniem cen między różnymi rzeczami.

Inflacja cen mięsa?

W sieci niektórzy użytkownicy odpowiedzieli żartobliwie, mówiąc, że akcja gry toczy się w roku 2330, a Więc nic nie wiemy o ścieżce mięsnej. Po dwóch dekadach wojen o wpływy między dwiema głównymi frakcjami fantasy, dostępność wołowiny może być tak rzadka jak minerały potrzebne do budowy statku kosmicznego, kto wie?

READ  „Znalazłem swoją drogę”... W Afpa młodzi porzucający szkołę na nowo odkrywają swój potencjał

Podczas gdy my (niecierpliwie) czekamy na wydanie ekskluzywnego Xboxa, gracze zastanawiają się, czy ceny rzeczywiście będą współmierne. Jak będzie działać ekonomia w grze? Możliwość zapewnienia uczciwych cen w całej galaktyce wydaje się bardzo skomplikowana!