Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W jeden weekend łódź tych dwóch marynarzy z Vendée została dwukrotnie skradziona

Baptiste Briquet i jego towarzyszka Charlotte Rochlet przed swoją łodzią, która w ciągu weekendu prawie dwukrotnie została okradziona. (© Journal des Sables)

Pary Charlotte Rochlet i Baptiste Briquet miały właśnie wyjątkowy weekend. Ten ostatni jest właścicielem małej łodzi wycieczkowej o długości 6 metrów i 50 zacumowanej w roku Quai Garnier.


Rankiem w sobotę 20 listopada do tej paryskiej rezydencji zadzwonił telefon, który nadał tempo tego smutno niezapomnianego weekendu. „O dziewiątej rano zadzwoniła do mnie kapitanat portu. Pyta mnie, czy właśnie sprzedałem swoją łódź, czy po prostu zapraszam kogoś do pracy nad nią. Jednak tak nie jest, Sama zajmuję się pracą na mojej łodzi, którą udało mi się, niż kupując ją dzięki moim oszczędnościom, więc jestem bardzo zaskoczona tym zaproszeniem.”

Został również poinformowany przez kapitanat portu, że łódź lekko dryfuje. Natychmiast zostaje powiadomiona policja i strażacy. Łódź została zatrzymana, a osoba na pokładzie aresztowana. Akcja filmu toczy się wokół trzydziestokilkuletniego Polaka, nieznanego na tratwach Quai Garnier.

„Kamery CCTV pokazały, że przybył na pontonach w piątek, 19 listopada o 19:46. Zdjął zimową osłonę i wspiął się na łódź przed spędzeniem nocy na łodzi”.

Po kilku uszkodzeniach statku okazało się, że chciał wypłynąć w sobotę rano. Ale w swojej pracy jednostka zapomniała o ważnych szczegółach. „Wyszedł przed uruchomieniem silnika łodzi. Jednak zawór benzyny się nie otworzył. Silnik zatrzymał się i był w stanie dryfować tylko 150 metrów.”

Wnętrze kabiny małej łodzi rekreacyjnej po przejściu jednostki polskiej.
Wnętrze kabiny małej łodzi rekreacyjnej po przejściu jednostki. © Dokument Remesa

Tak więc 30-latek został po raz pierwszy umieszczony w areszcie policyjnym o godzinie 9:30 w sobotę 20 listopada. „Pojechałem pierwszym pociągiem TGV do Les Sables i przybyłem po południu, aby uzupełnić moją skargę. Za radą moich rodziców zrobiłem inwentaryzację szkód i w niedzielne popołudnie zakończyłem skargę w niedzielne popołudnie, zanim wróciłem do Paryża w dniu Niedzielny wieczór.”

READ  Kandydaci na kanclerza: każdy, kto polega na Baerbock lub Laschet za granicą - Handelsblatt

Ale w pociągu, który przywiózł go z powrotem do stolicy, młody człowiek poczuł się źle. Chciałem usłyszeć od kurateli. Ale przegapiłem wezwanie policji. W razie wątpliwości przed wyjazdem zainstalowałem małe urządzenie zabezpieczające przed kradzieżą, a nawet musiałem zdjąć silnik i żagle” — mówi Baptiste Briquet. „Uspokoiłem go, mówiąc mu, że taka historia może się wydarzyć tylko raz” — mówi jego partnerka Charlotte. zeznaje.

Z wyjątkiem poniedziałku 22 listopada rano łódź powraca z nieobecnymi abonentami.

„To było publiczne ostrzeżenie! Mój teść, który mieszka w Les Sables przez cały rok, chciał się upewnić, że nic się nie stanie z łodzią. Kiedy dotarł do molo, łódź popłynęła ponownie. pojechał rowerem w stronę molo, żeby sprawdzić, czy łódź jest w tym rejonie.

Łódź jest zakotwiczona do słupa z Wielkiego Molo w poniedziałek 22 listopada
Łódź jest zakotwiczona do słupa z Wielkiego Molo, poniedziałek, 22 listopada © Przesłano dokument

Minimum 10 000 € na naprawy

Łódź stoi na brzegu przy filarze Grande Jetty Saint-Nicolas.


Żandarmeria Marynarki Wojennej i strażacy Sable ponownie uratowali łódź i aresztowali tę samą osobę, która już próbowała ukraść łódź młodej pary.

Obywatel Polski był w momencie aresztowania przez żandarmerię morską w poniedziałek 22 listopada.
Osoba została aresztowana w czasie aresztowania przez Siły Żandarmerii Marynarki Wojennej w poniedziałek 22 listopada. © Dokument Remesa

„Znowu pojechałem pociągiem do Les Sables. Przybył o 13:15. W międzyczasie łódź mogła być holowana. Ale tym razem szkody są znacznie większe.”

Kliknij tutaj, aby wyświetlić zawartość

Usunięto balsam, przecięto liny masztu, zerwał się wspornik, uszkodzono podwozie, a rachunek za naprawę okazał się bardzo stromy. „Istnieją naprawy o wartości co najmniej 10 000 euro. Łódź jest w pełni ubezpieczona, ale umowa ubezpieczenia przewiduje odszkodowanie nieprzekraczające 8000 euro. Co najmniej, zanim łódź wypłynie z wody, będziemy musieli wydać 2000 euro na jej naprawę. „

Zniesmaczeni i niespokojni para spędziła weekend w Les Sables tylko po to, by uważnie obserwować łódź. „Baptiste już nie śpi. Ta łódź jest jak jej dziecko. Przyzwyczailiśmy się spędzać na niej weekendy. Charlotte, która polega na aktywnym monitorowaniu sąsiadów z pontonu, aby uniknąć próby kradzieży New. „Nie rozumiemy jednak, w jaki sposób ta osoba tego rodzaju mogła zostać wypuszczona po pierwszym zatrzymaniu przez policję w niedzielne popołudnie”.

Obowiązek opuszczenia terytorium Francji

Nawiązano kontakt, prokurator generalny Sables-d’Olonne, Olivier Couvigno, potwierdza fakty. Tożsamość autora. „To Polak, nieznany policji. Pod koniec pierwszego okresu aresztu policyjnego został wezwany do sądu Sable Dolon w marcu 2022 r.”

I dodać:

„Pod koniec drugiego okresu aresztu policyjnego, we współpracy z wydziałami wojewódzkimi, został poinformowany, że jest zobowiązany do opuszczenia terytorium Francji. Jego sprzeczne zeznania nie dają gwarancji reprezentacji.”

Konfrontując się z osobą o zmienionych cechach psychicznych, prokurator stwierdza również, że „czas w areszcie policyjnym nie był odpowiedni na badania psychiatryczne”.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Pamiętaj, że możesz śledzić Le Journal des Sables w obszarze Mon Actu. Wystarczy jedno kliknięcie, a po rejestracji znajdziesz wszystkie aktualności z Twoich ulubionych miast i marek.