Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Europie i Stanach Zjednoczonych operatorzy regulują zakaz stronicowania iCloud

Private iCloud został wprowadzony w iOS 15 i macOS Monterey, a Orange, Vodafone, Telefonica i T-Mobile w ogóle nie przemawiają do Orange. Według doniesień, ci europejscy operatorzy wysłali w sierpniu list do Komisji Europejskiej, prosząc ją o zmuszenie Apple do dezaktywacji nowej funkcji. telegraf.

Private Relay obiecuje poprawić prywatność użytkowników, którzy przechodzą do Internetu i przeglądają Internet, poprzez szyfrowanie i przekierowywanie ich ruchu. […] Uniemożliwia to innym sieciom i serwerom dostęp do ważnych danych i metadanych, w tym danych operatorów odpowiedzialnych za połączenie.”, mówi zmontowane operatory.

Schemat funkcjonalny prywatnej migracji do iCloud. obraz jabłkowy.

„Sposób przeprowadzania prywatnej relokacji poważnie podważy europejską suwerenność cyfrową”.Czterech graczy już kłóci się przed panelem Walcząc z jabłkiem w kilku obszarach.

Zawarty we wszystkich subskrypcjach iCloud+, iCloud Private Relay przekazuje żądania przez dwa oddzielne etapy, aby zamaskować adres IP i zaszyfrować rekordy DNS, aby zmniejszyć możliwości identyfikacji i śledzenia online. Obecnie w wersji beta iCloud Private Relay nie jest domyślnie włączony, ale można uzyskać do niego dostęp za pomocą kilku kliknięć dla setek milionów użytkowników.

Szybki przegląd iCloud+: prywatny przekaźnik i ukryte e-maile dla większej prywatności

Szybki przegląd iCloud+: prywatny przekaźnik i ukryte e-maile dla większej prywatności

Konkretne problemy, jakie prywatna migracja iCloud stwarza operatorom, nie są szczegółowe, ale według specjalistów Funkcjonalność może wpływać na jakość usług i zobowiązania prawne do zablokowania strony.

Kolejna krytyka dotyczy konkurencji. Ponadto specjalny przekaźnik uniemożliwi innym wprowadzanie innowacji i konkurowanie na końcowych rynkach cyfrowych., dodaj operatory bez dalszej precyzji. Mogą postrzegać prywatne przekaźniki jako zagrożenie dla ich działań reklamowych.

Aktualizacja 20:30 – Nie tylko w Europie, gdzie wyrzutnia jest zorganizowana przeciwko prywatnemu przekaźnikowi. Trzeci operator z USA T-Mobile/Sprint już działa Rozpiętość Zablokuj funkcję, gdy jest aktywowana. Komunikat ostrzegawczy ostrzega użytkownika, że ​​jego plan telefoniczny nie obsługuje przekaźnika prywatnego.

READ  Uwaga, beta nowego świata dosłownie spaliła GeForce 3080 i 3090
@Jan Guidry.

Apple musi się jeszcze porozumieć w tej sprawie, ale pożary buszu przeciwko Private Relay mogą wkrótce zmusić producenta do powiedzenia czegoś.