Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W drodze do Chin lot Delta zawraca w obliczu nowych ograniczeń anty-Covid

Amerykańska firma Delta Airlines zdecydowała się w zeszłym tygodniu zwrócić samolot lecący do Szanghaju do Seattle ze względu na nowe ograniczenia zdrowotne wymagane na lotnisku, co wywołało krytykę ze strony chińskich władz.

Aby spełnić wymagania dotyczące czyszczenia na międzynarodowym lotnisku Shanghai Pudong (PVG) wydane przez chiński rząd w dniu 21 grudnia, lot 287 z Seattle do Szanghaju powrócił do (Seattle) w drodze do (Shanghai)Rzecznik firmy powiedział w poniedziałek w e-mailu do AFP. „Nowe procedury czyszczenia wymagają długiego czasu instalacji na podłodze i nie są operacyjnie opłacalne dla Delta”Dodał, nie wchodząc w szczegóły wspomnianych procedur.

Według chińskich mediów, wielu pasażerów trafiło do Stanów Zjednoczonych po wygaśnięciu testów Covida i wygaśnięciu ich wiz, co skłoniło chiński konsulat w San Francisco do formalnego złożenia skargi do Delty.

Tysiące odwołanych lotów

W ostatnich dniach linie lotnicze na całym świecie odwołały tysiące lotów, a wielu pilotów i załóg zachorowało lub zostało poddanych kwarantannie z powodu wysoce zaraźliwego wariantu Covid-19 Omicron. Wiele władz zaostrzyło również restrykcje, ponieważ władze chińskie są szczególnie wyczulone na zbliżające się igrzyska olimpijskie w Pekinie, które rozpoczynają się za mniej niż 40 dni.

READ  W Holandii odkryto kanał i drogę używaną przez Rzymian