Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Izrael rozpoczął naloty na syryjski port Latakia

Według oficjalnych mediów syryjskich we wtorek (28 grudnia) izraelskie naloty wymierzone były w syryjski port Latakia. To już drugi tego typu atak w tym miesiącu na strategiczny obiekt w kraju. „Około 3:21 w nocy wróg izraelski rozpoczął nalot z kilkoma pociskami w kierunku Morza Śródziemnego (…), celując w skład kontenerowy w porcie Lattakia”., zwłaszcza syryjska agencja informacyjna SANA, powołując się na źródło wojskowe. Spowodować atak „Wielkie szkody materialne” Agencja poinformowała, że ​​pożary doprowadziły do ​​wybuchu pożarów.

Izrael przeprowadził setki nalotów na terytorium Syrii od początku wojny domowej w 2011 roku, wymierzonych w tereny rządowe, a także siły wspierane przez Iran i bojowników Hezbollahu. 7 grudnia Izrael faktycznie zaatakował irańską dostawę broni w porcie Latakia. Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka (OSDH), organizacji pozarządowej z siedzibą w Wielkiej Brytanii, był to pierwszy atak na port od początku wojny.

Kontenery zapaliły się w porcie Latakia (Syria) 7 grudnia 2021 r. po izraelskim nalocie mającym na celu zniszczenie irańskich dostaw broni.  (SANA przez AFP)

Następnie izraelskie rakiety wycelowane Bezpośredni transport irańskiej broni do terminala kontenerowego. Wewnątrz portu, co doprowadziło do Gwałtowne eksplozje i wynikające z nich szkody materialne bez powodowania ofiar, według OSDH, które ma rozległą sieć źródeł w kraju ogarniętym wojną. To bombardowanie podpaliło „Liczba kontenerów handlowych”Sana zidentyfikowała, nie powodując żadnych ofiar, wywołując „Odpowiedź” Syryjska obrona powietrzna.

„Nie komentujemy informacji z zagranicznych mediów”.Rzecznik IDF, zapytany o wtorkowe strajki, powiedział. Państwo żydowskie rzadko komentuje ataki na swojego północnego sąsiada, ale wielokrotnie powtarzało, że nie pozwoli swojemu wrogowi, Iranowi, rozszerzyć swoich wpływów w Syrii. Iran, główny regionalny sojusznik reżimu syryjskiego, od wybuchu konfliktu dostarcza Damaszkowi pomoc polityczną, gospodarczą i wojskową.

Izrael ostatnio zintensyfikował tempo swoich strajków w Syrii. Na przykład 24 listopada trzech żołnierzy oraz dwie syryjskie milicje powiązane z Hezbollahem zginęły we wcześniejszej serii nalotów na obszary, gdzie proirański libański Hezbollah jest obecny w środkowej Syrii, według OSDH. Według raportu armii izraelskiej, ta ostatnia uderzyła w około 50 celów w Syrii w 2020 roku.

READ  Nosi maskę w Stanach Zjednoczonych, pomoc międzynarodowa w Indiach, śledztwo w Brazylii ... aktualizacja sytuacji epidemiologicznej na świecie