Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na żywo – Światowa Organizacja Zdrowia spodziewa się „znacznej liczby” hospitalizacji, nawet jeśli Omicron okaże się mniej niebezpieczny

Finlandia zakazuje wjazdu nieszczepionym podróżnym z zagranicy

Rząd ogłosił, że zagraniczni podróżnicy, którzy nie zostali zaszczepieni przeciwko Covid-19, nawet z negatywnym wynikiem testu, nie będą mogli wjechać do Finlandii od wtorku.

Po spotkaniu rządowym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło, że tylko zagraniczni podróżni mogą wjechać z ujemnym wynikiem testu na Covid-19 i są w stanie udowodnić pełne szczepienie lub przebytą infekcję.

Rzecznik Straży Granicznej potwierdził AFP, że nieszczepieni cudzoziemcy będą wydalani, chyba że znajdują się na liście wyjątków (mieszkańcy Finlandii, najważniejsi pracownicy, dyplomaci itp.).

Jakie nowe kary przewidziano dla posiadaczy fałszywych zezwoleń na szczepienia?

Ministerstwo Sprawiedliwości oceniło nowe kary przewidziane w projekcie ustawy o kartach szczepień dla tych, którzy wykorzystują sfałszowane zezwolenia lub przekazują je innym. Prawo przewiduje również karę dla operatorów, którzy nie kontrolują zezwoleń swoich klientów.

Następujące kary za przestępstwa:

1️⃣ Od tej chwili fakt przekazania cudzej przepustki oraz fakt przekazania przepustki innym osobom w celu jej oszukańczego wykorzystania podlega karze od pierwszego naruszenia ryczałtowa grzywna w wysokości 1000 euro w porównaniu do 135 euro obecnie;

2 Brak kontroli ruchu przez operatora placówki przyjmującej publiczność będzie teraz karany pierwszym niepowodzeniem Grzywna w wysokości 1000 euro Podczas gdy obecne prawo pozwala na zlikwidowanie trzeciego naruszenia w ciągu 45 dni

3️⃣ Jak zwykle posiadanie błędnych pasów będzie teraz karane 5 lat więzienia i 75 000 euro grzywny

>> Szczegóły procedur znajdziesz tutaj

Światowa Organizacja Zdrowia spodziewa się „znacznej liczby” hospitalizacji, nawet jeśli Omicron okaże się mniej poważny

Europejski oddział Światowej Organizacji Zdrowia ostrzegł we wtorek, że szybkie rozprzestrzenianie się wariantu Omicron spowoduje „znaczną liczbę hospitalizacji” pacjentów z Covid-19, nawet jeśli okaże się on nieco mniej poważny niż jego poprzednik.

„Gwałtowny wzrost liczby omikronów, jaki obserwujemy w wielu krajach, nawet w połączeniu z mniej poważną chorobą, nadal będzie skutkował znaczną liczbą przyjęć do szpitala, zwłaszcza wśród osób nieszczepionych” – powiedziała Catherine Smallwood. WHO reprezentuje Europę.

READ  Japonia: Dochodzenie w sprawie dwóch zgonów związanych ze szczepionkami Moderna

Jan Castex pamięta o znaczeniu szczepionki dla kobiet w ciąży

Z ośrodka szpitalnego w Creteil, który odwiedzał, Jan Castex podkreślał znaczenie szczepień wśród ciężarnych kobiet, „które niesłusznie obawiają się, że ich dzieci zostaną zaszczepione”.

„W tej sprawie był pacjent dyżurny, który nie był zaszczepiony” – powiedział premier – „Oczywiście konsekwencje były bardzo tragiczne”.

Premier zapowiada premię w wysokości 100 euro miesięcznie dla pielęgniarek oddziałów intensywnej opieki medycznej

Podczas swojej wizyty w ośrodku resuscytacji w Creteil, Jan Castex ogłosił miesięczną premię w wysokości 100 euro dla pielęgniarek zajmujących się opieką krytyczną od stycznia 2022 roku.

„Chciałem w imieniu rządu i na prośbę prezydenta republiki okazać im podziw i wsparcie, ale nie tylko wsparcie moralne, ale także wsparcie materialne ze strony rządu republiki” – powiedział Jean. Castex.

Jan Castex przedstawia „bardzo napiętą sytuację” w szpitalach

Podczas wizyty na oddziale intensywnej terapii w Creteil w towarzystwie ministra zdrowia Oliviera Verana, premier Jean Castix mówił o „bardzo napiętej i bardzo trudnej sytuacji” we francuskich szpitalach.

Możliwość nalegania również na szczepienia. Jan Castex mówił o „pacjentach hospitalizowanych z powodu Covid, z których zdecydowana większość nie została zaszczepiona”.

Potrzeba kilku negatywnych „testów”, aby wrócić do szkoły, jeśli w klasie wystąpi pozytywny przypadek

Minister Edukacji Narodowej Jean-Michel Blanquer, poranny gość France Inter, zapowiedział ważną zmianę w szkolnym protokole zdrowotnym. W przypadku wykrycia pozytywnego przypadku w klasie, uczniowie tej klasy będą musieli złożyć nie tylko test negatywny, ale „kilka testów wykonanych w odstępach czasu”.

Wciąż trwa dyskusja na temat odstępu czasu między testami negatywnymi, które mają zostać zaoferowane.

Żadne nowe działania nie są planowane w Wielkiej Brytanii przed końcem roku

Boris Johnson, ogarnięty ogromną falą infekcji przy użyciu wariantu Omicron, ogłosił, że Wielka Brytania nie rozważa obecnie żadnych nowych ograniczeń.

„Będziemy nadal uważnie monitorować rozwój wskaźników, ale przed nowym rokiem w Anglii nie będzie dalszych ograniczeń. Wzywam jednak wszystkich do zachowania czujności ze względu na wzrost liczby przypadków wariantu Omicron” powiedział premier w serii tweetów.

Dzięki temu dyskoteki będą mogły pozostać otwarte, a duże spotkania na Nowy Rok będą dozwolone.

READ  Nowe zamieszki w Holandii przeciwko środkom zdrowotnym

Amerykańskie władze ds. zdrowia skróciły czas izolowania pacjenta o połowę

Od 10 do 5 dni. W poniedziałek amerykańskie władze ds. zdrowia ogłosiły, że skróciły o połowę zalecany okres izolacji dla osób zarażonych wirusem Covid-19.

Oprócz ciężaru, jaki taka przedłużająca się izolacja nałożyła na gospodarkę amerykańską, zagrożoną falą absencji, to właśnie dane naukowe przyczyniły się do zmiany tej reguły. W rzeczywistości, zgodnie z oświadczeniem CDC, większość infekcji występuje w ciągu jednego do dwóch dni przed pojawieniem się objawów i dwóch do trzech dni po pojawieniu się objawów.

Jak zapowiedział Jean-Castix, francuski wykonawca zagłosuje nad tym samym pytaniem „przed końcem tygodnia”.

>> Wszystkie szczegóły są tutaj

Powrót do szkoły, Nowy Rok, telepraca… O czym warto pamiętać z ogłoszeń Castex i Véran.

Tak więc premier Jean Castex i minister zdrowia Olivier Veran poinformowali w poniedziałek o decyzjach podjętych przez Radę Obrony Zdrowia kilka godzin temu.

Wśród nowych ograniczeń zwrot urządzeń pomiarowych na dużych zgromadzeniach oraz obowiązkowa praca zdalna od 3 do 4 dni w tygodniu.

Z drugiej strony wykluczono pomysł sylwestrowej godziny policyjnej, a także ewentualne przesunięcie rozpoczęcia roku szkolnego.

>> Szczegóły nowych procedur znajdziesz tutaj

Dzień dobry wszystkim !

Witamy w tej transmisji na żywo poświęconej wiadomościom o pandemii Covid-19 we wtorek, 28 grudnia 2021 r.