Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wariant Omicron nadal rośnie w Europie, gdzie wprowadzono nowe ograniczenia

Epidemia postępuje w Europie bardziej niż kiedykolwiek. We wtorek 28 grudnia Francja, Wielka Brytania, Portugalia, Dania, Islandia i Grecja odnotowały nowe codzienne rekordy przypadków Covid-19.

Przeczytaj także COVID-19: Prawie 180 000 nowych przypadków jednego dnia we Francji, poziom nigdy nie osiągnięty

W związku z szybkim wzrostem epidemii kraje wprowadzają nowe środki ograniczające – ze względnym sukcesem w Belgii, gdzie Rada Państwa zawiesiła zamykanie kin, o czym rząd zdecydował w zeszłym tygodniu.

  • Większość wariantów Omicron w wielu krajach europejskich

Wariant Omicron dominuje teraz w szwajcarski. Około 55% przypadków pochodzi z firmy Omicron w kraju, poinformowali we wtorek urzędnicy ministerstwa zdrowia, i oczekuje się, że ten typ SARS-CoV-2 wkrótce przyczyni się do prawie wszystkich zarejestrowanych infekcji. Szwajcaria ma jeden z najwyższych wskaźników infekcji na kontynencie europejskim, dotyczy to młodych ludzi w wieku dwudziestu lat, poinformowali urzędnicy na konferencji prasowej w Bernie.

Omicron stał się również dominujący w HolandiaWedług władz holenderskich. Pomimo spadku zanieczyszczenia we wtorek, ciężka infekcja wariantu „Doprowadzi to do nowych infekcji w ciągu najbliższych kilku dni”.ogłosił Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. „To również zwiększy liczbę hospitalizacji”dodane w oświadczeniu. Dziesięć dni temu Holandia ogłosiła blokadę w okresie świątecznym, aby ograniczyć pojawianie się nowych przypadków wariantu Omicron. Nieistotne sklepy, restauracje, bary, kina i muzea są zamknięte do 14 stycznia.

Europa jest regionem świata o największej liczbie zachorowań, z 2,9 miliona przypadków odnotowanych w ciągu ostatnich siedmiu dni (55% całkowitej liczby zachorowań na świecie), a także o największej liczbie zgonów, z ponad 24 000 zgonów w zeszłym tygodniu (53). % całości), a następnie region utworzony przez Stany Zjednoczone i Kanadę (ponad 10 000, 22%).

Przeczytaj nasze wyjaśnienia: Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Co wiemy w tym momencie o wariancie Omicron?
  • Nowe ograniczenia w Europie

Na kontynencie europejskim kilka krajów podjęło nowe działania, aby uniknąć przepełnienia szpitali.

READ  Rosjanie muszą jechać do Warszawy po wizę imigracyjną do USA

w FinlandiaRząd ogłosił, że zagraniczni podróżnicy, którzy nie zostali zaszczepieni przeciwko Covid-19, nawet z negatywnym wynikiem testu, nie będą mogli wjechać na terytorium od wtorku 28 grudnia. Tylko podróżni zagraniczni z pełnym harmonogramem szczepień lub dowodami na wcześniejsze zanieczyszczenie i ujemnym wynikiem testu na Covid-19 są dopuszczeni. Pozostało tylko kilka wyjątków, wśród nich są mieszkańcy Finlandii, dyplomaci, ale także z ważnych powodów rodzinnych.

w NiemcyNowy zestaw środków wszedł w życie we wtorek, przed obchodami sylwestrowymi, a prywatne spotkania kilkunastu osób zostały zakazane, nawet dla zaszczepionych i odzyskanych. W przypadku nieszczepionych limit spada do dwóch członków z różnych epidemii. Wszystkie zawody sportowe odbędą się za zamkniętymi drzwiami. Dyskoteki i kluby zostały również zamknięte, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa 31 grudnia.

w GrecjaOd 3 stycznia restauracje i bary będą zamknięte o północy, a stoliki w tych lokalach nie mogą liczyć więcej niż sześć osób. W firmach i administracji publicznej pracownicy muszą przejść do 50% telepracy od 3 do 16 stycznia.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów W obliczu fali Omicron kraje europejskie zakręcają spiralę
  • Belgijskie sądownictwo zawiesza zamykanie kin

Szyld

Teatry i galerie zamknięte Zapowiedziany 22 grudnia Belgijski premier Alexandre de Croo zawiesił we wtorek belgijskie sądownictwo. Władze nie udawały „Jak teatry w sektorze kultury są miejscami szczególnie niebezpiecznymi dla zdrowia i życia ludzi, ponieważ sprzyjają rozprzestrzenianiu się koronawirusa, aż do momentu, w którym konieczne jest nakazanie ich zamknięcia”, i to, pomimo występowania wysoce zaraźliwego wariantu Omicron, oceniła Rada Państwa.

Najwyższy sąd administracyjny Belgii został na krótko zniesiony przez producenta programu zaplanowanego od wtorku do czwartku w Audergm, gminie w regionie Brukseli. Decyzja o jej zamrożeniu, od której rząd nie może się odwołać, wchodzi w życie natychmiast. Jest ważny do momentu podjęcia decyzji merytorycznej, co może potrwać kilka miesięcy.

READ  Syn prezydenta Czadu, który zginął w walkach, przejmuje pełną władzę
Znajdź raport: Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów W Belgii sektor kultury protestuje przeciwko narzuconemu przez rząd zamykaniu kin
  • Zniesienie zakazu wjazdu do Stanów Zjednoczonych dla podróżnych z krajów RPA

Prezydent Joe Biden ogłosił we wtorek zniesienie zakazu wjazdu do Stanów Zjednoczonych dla podróżnych z ośmiu krajów RPA, a mianowicie RPA, Botswany, Zimbabwe, Namibii, Lesotho, Eswatini, Mozambiku i Malawi, 31 grudnia. Te tabu „Nie jest już konieczne do ochrony zdrowia publicznego”Prezydent Rzeczypospolitej określa w swoim dekrecie. Wariant Omicron jest obecnie szeroko sprzedawany w Stanach Zjednoczonych.

Zakaz został uchwalony 26 listopada, po kilku innych krajach, „Bądź ostrożny”Wyjaśnił rzecznik Białego Domu po ogłoszeniu odkrycia wariantu Omicron w Afryce Południowej.

Le Monde z Agence France-Presse i Reuters