Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W dniu Peterhansela Loeb i Attia neutralizują się nawzajem

Motocykl: Van Beveren, tył

To piekielna robota, którą w środę otworzyli kolarze pomiędzy Wadi Al-Dawasir i Bisha, na dziesiątym etapie (375 km) z Dakaru.

Do eliminacji był pierwszy Kevin Benavides (KTM). Wciąż w wyścigu o zwycięstwo Argentyńczyk, piąty w klasyfikacji generalnej, wycofał się z powodu awarii mechanicznej. Chile Quintanilla (4.), ostatni reprezentant Hondy, który mógł sięgnąć po zwycięstwo, pozwolił, by czas minął (7’05 „).

Jeszcze gorzej dla kapitana Matthiasa Walknera (KTM) i wicemistrza Sama Sondlanda (Gas Gas), którzy stracili cenne minuty na koniec wydarzenia specjalnego (odpowiednio 15’55” i 11’18”).

Ostatecznie wielkim zwycięzcą dnia został Adrien Van Beveren (Yamaha). North zajął czwarte miejsce, 3’35” za zwycięzcą etapu, Toby Price (KTM). W klasyfikacji generalnej „VBA” po raz drugi w tej edycji prowadzi Dakar, wyprzedzając Quintanillę 4’15” i zięcia Sundelranda 5’59”.

Dwa kroki przed końcem Van Beveren mógł zacząć w to wierzyć.

Kwartet: Jerrod zrobił dziurę

Specjalny dowódca od pierwszego punktu, Alexandre Giroud, pozbył się Copettiego, nie zwalniając tempa. Wskazuje rękaw 213 na 40 cali przed Medeirosem i 1’58 cali przed Wieśniewskim. Na prywatnych spotkaniach publicznych dziś rano Francuzi spędzili ponad 22 godziny w Brazylii i ponad dwie godziny na biegunie. Ale nic nigdy nie zostało ustalone, przypomniało nam to o rezygnacji z Andujar lub Copetti.

Seb.K.

READ  Onze d'or 2022: 4 afrykańskich zawodników w wyścigu