W ćwierćfinale Francja zmierzy się z Czarnogórą

Aurélie Sacchelli, Media365, Wysłany dnia 19 czerwca 2023 r. o 23:06

Czarnogóra pokonała Włochy w eliminacjach mistrzostw Europy i tym samym w czwartkowym ćwierćfinale zmierzy się z francuską kobiecą drużyną koszykówki.

Reprezentacja Francji kobiet zakwalifikowała się bezpośrednio do ćwierćfinału mistrzostw Europy, wygrywając dwa pierwsze mecze w grupie, zanim w niedzielę pokonała Słowenię na „po maśle”, a reprezentacja Francji kobiet może spokojnie oglądać decydujący mecz pomiędzy Czarnogóra i Włochy już w ten poniedziałkowy wieczór w Tel Awiwie od To kto będzie jego ćwierćfinałowym przeciwnikiem zadecyduje w czwartek w Lublanie. I to Czarnogórcy szybko pokonali Włochów: 63-49! Od pierwszej kwarty faktycznie wykonali część pracy, prowadząc 22-8. Włochy wciąż miały trzynaście punktów straty w pierwszej połowie (35-22) i ponownie przegrały w trzeciej kwarcie (48-31, 30), zanim zdobyły ostatnie honorowe miejsce (15-18), ale blok miał być długo nadchodzi.

Uważaj Mac!

Po raz piąty w historii Francja zmierzy się z Czarnogórą. I jeśli Niebiescy przegrali pierwszą konfrontację, to w głównej rundzie Euro 2011 (co nie przeszkodziło im w awansie do półfinału), to wygrali kolejne trzy: w fazie grupowej Euro 2015, w ramach przygotowań . Mecz Euro 2017 i faza grupowa Euro 2019. Połowa obecnej francuskiej drużyny (Fouthoux, Gruda, Ayay-Vukosavljević, Badian…) rozegrała ten ostatni mecz i będzie miała kryteria. Reprezentacja Francji w szczególności znajdzie byłą zawodniczkę Nantes, Milicę Jovanovic, która zdobyła w poniedziałek 17 punktów i 8 zbiórek przeciwko Włochom. Ale szczególnie zauważą naturalizowaną Amerykankę Natashę Mack, która podczas bloku zanotowała prawdziwy plac budowy: 13 punktów i 15 zbiórek. 25-letni Teksańczyk (1,93 m), który odszedł do pracy w kurniku po wyczerpujących studiach, a teraz gra w Lublinie, ma od początku Euro 14,8 punktu i 11,3 zbiórki. Dość powiedzieć, że byłaby to dobra wiadomość, gdyby Eliana Robert i jej 1,94 mln mogli zagrać w tym meczu. Ale zawodnik Bolonii ma wątpliwości po kontuzji barku w niedzielę.

READ  Merkato | Mercato Mercato - Paris Saint-Germain: Luis Campos dowód na następcę Pochettino!