Ostatni fatalny występ Mato Lahoza nie przeszedł w Hiszpanii bez echa

Hiszpańska prasa sportowa była w tym roku nieco pobłażliwa w związku z długo krytycznym orzeczeniem. Ale Mathieu Lahoz całkowicie przegapił ostatni mecz w swojej karierze.

Mathieu Lahoz żegnał się ze łzami ostatniego dnia ligi hiszpańskiej, po prawie 300 meczach sędziowskich i ponad 40 w Lidze Mistrzów, ale wciąż musiał poprowadzić ostatni międzynarodowy mecz, w poniedziałek wieczorem, z okazji ważne mistrzostwa Francja-Grecja, aby zakwalifikować się do Euro 2024.

The Blues mogą zbliżyć się nieco do rywalizacji dzięki czwartemu sukcesowi w tylu meczach rozegranych od początku tej kampanii kwalifikacyjnej. Co zrobili, wygrywając 1:0. misja wykonana.

Z drugiej strony dla Mato Lahoza ten ostatni taniec przed opuszczeniem międzynarodowej areny był ciężką próbą, podobnie jak jego ostatni sezon, w którym zawsze był w centrum uwagi od słynnego ćwierćfinału mistrzostw świata pomiędzy Holandią a Argentyną, który całkowicie mu umykał. .

W poniedziałkowy wieczór 46-letni sędzia znów się pomylił i wyraźnie popełnił kilka błędów, zwłaszcza w pierwszej tercji. Valencia, która bardzo szybko rysowała pudła, co było jego znakiem rozpoznawczym, pozostała niewzruszona kilkoma kontrowersyjnymi akcjami i, delikatnie mówiąc, obojętnością na protesty Kyliana Mbappe, który kilka razy upadł w okolicy (2, 28, 41).

Jakby nie chciał wyjść.

Napastnik PSG marudził na próżno, ale arbiter dał mu do zrozumienia, że ​​nie ma sensu protestować. „Nie jest jedna, ale trzy lub cztery sytuacje, które mogą być…, Deschamps nęka go przy mikrofonie TF1 podczas przerwy. Nie gwiżdże, nie mówimy mu, że jest oczywisty faul. Są to sytuacje, które można było odczytać inaczej”. W Hiszpanii prasa sportowa, która zwykle nie była dla niego tak pobłażliwa, okazała mu pobłażliwość, dowcipny Zwrócił tylko uwagę, że „nie miał łatwego meczu” dla sędziego.

w kolumnach Marka, zauważamy, że „Mathieu Lahoz był decydujący… na swój sposób”. Sędzia ostatecznie podyktował rzut karny dla Kyliana Mbappe, który początkowo faulował, zanim dostrzegł nową okazję, która tym razem została wykorzystana. Czerwona kartka powinna zostać wręczona Mavropanosowi po tym, jak grecki obrońca otarł marabuty z zakrwawionej twarzy Griezmanna.

READ  Spodziewana ilość nowej oferty Barcelony dla Lewandowskiego

Wreszcie były zawodnik Arsenalu został wyrzucony z boiska w 69. minucie za zmarnowanie okazji do zdobycia bramki przez Randalla Kolo Mwaniego. Mathieu Lahoz nie był zainspirowany tym, co zrobił ten ostatni, nie zawsze pomagali mu asystenci, VAR, a nawet czwarty sędzia, który zaoferował mu dodatkowe 14 minut czasu, „tak jakby nigdy nie chciał odejść” przed przejściem na emeryturę, zauważa Marka.