Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Auschwitz odkryto antysemickie graffiti

Muzeum Narodowe Auschwitz-Birkenau potępiło „powstańczy atak na ikonę, jedną z największych tragedii w historii ludzkości”.

Muzeum Auschwitz-Birkenau poinformowało we wtorek, że na dziewięciu drewnianych grzbietach nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz w Polsce znaleziono namalowane sprayem antysemickie graffiti.

Muzeum powiedziało, że napisy „przedstawiają prowokacyjny atak na symbol jednej z największych tragedii w historii ludzkości”.

Graffiti zawierają „dwie notatki ze Starego Testamentu często używane przez antysemitów oraz hasła zaprzeczające pisane po angielsku i niemiecku”, podało muzeum.

Graffiti usunięto po zakończeniu śledztwa

Urzędnicy muzeum poinformowali policję o faktach i badają materiał z kamer CCTV. Poprosili gości, którzy byli świadkami incydentu lub przebywali w obozach, aby podeszli i przysłali zdjęcia.

Muzeum dodało, że obrazy zostaną usunięte, gdy policja zakończy śledztwo.

Według muzeum bezpieczeństwo na 170-hektarowym terenie jest nadal wzmacniane, ale budżet firmy został uderzony przez kryzys zdrowotny związany z rządem 19.

W tym obozie zagłady założonym na ziemiach polskich przez hitlerowskie Niemcy podczas II wojny światowej zginęło około 1,1 miliona osób, głównie Żydów.

READ  Gdzie obejrzeć mecz na żywo?