Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

VLT odkrywa tajemnice narodzin planet wokół kilkudziesięciu gwiazd!

VLT odkrywa tajemnice narodzin planet wokół kilkudziesięciu gwiazd!

Kiedy filozof Kant W MatematykMatematyk I astronomastronom Laplace zaproponował swoją teorię pochodzenia Układu Słonecznego, która oczywiście opierała się na fizyce Newtona, ale dysponowali jedynie skąpymi danymi obserwacyjnymi, a mianowicie faktem, że wszystkie planety krążą wokół Słońca w tym samym kierunku i na bardzo bliskich orbitach samoloty. Wskazuje to na wspólne pochodzenie, którym jest A chmurychmury Obracającej się materii, która zapada się pod wpływem grawitacji.

Faktycznie, musiał tam być Siła odśrodkowaSiła odśrodkowa Prostopadle do osi obrotu chmury i przeciwnie do jej skurczu grawitacyjnego w tym kierunku, ale nie wzdłuż osi obrotu. Zatem efektem końcowym musiał być dysk materii otaczający młode Słońce, w którym formowały się planety, a tym samym dysk protoplanetarny.

W ciągu niespełna 40 lat postęp w zakresie tego scenariusza, zarówno teoretyczny, jak i obserwacyjny, był coraz szybszy i głęboki do tego stopnia, że ​​został on przeniesiony do… EgzoplanetyEgzoplanety I to TeleskopyTeleskopy W kosmosie, jak Hubble'aHubble'a Ale podobnie jak Spitzer pokazał, że wokół są dyskigwiazdygwiazdy Obecnie trenuje w gwiezdnych żłobkach, szczególnie w Mgławicy Oriona.

Sean Raymond, astrofizyk z Purdue Astrophysical Laboratory, opowiada nam o powstaniu Układu Słonecznego według standardowego scenariusza poprzez akrecję planetozymali, w wyniku której powstają zarodki planetarne. © Idee w nauce

Trzy obszary powstawania gwiazd w pobliżu Słońca

Ostatnio narzędzia szlifowane takie jakDuży układ milimetrowy/submilimetrowy Atacama (ALMA) wnieśli swój wkład. Badania przeprowadzone z Kantem i Laplacem potwierdzają ten scenariusz w szerokim ujęciu, dostrzegając jego działanie w naszym cieniu oczyoczy w droga Mlecznadroga Mlecznawykazali także pewną różnorodność w strukturach dysków, co jest sposobem na przeprowadzenie eksperymentów w taki sposób, aby zbadać wpływ zmiany pewnych warunków na powstawanie planet, a tym samym lepiej zrozumieć, jak to się dzieje gdzie indziej i jak powstało w Układzie Słonecznym.

READ  Eksperci ds. Zdrowia twierdzą, że pandemia grypy będzie „niezwykle zjadliwa”

Europejskie Obserwatorium Południowe wydało dzisiaj komunikat prasowy (EsoEso) Relacje publikowane w czasopiśmie Astronomia i astrofizyka O pracy, którą wykonał AstrofizycyAstrofizycy Z ponad 10 krajów, które go używają Bardzo duży teleskopBardzo duży teleskop (VLT) w Chile i instrument piłka (Badania egzoplanet za pomocą pomiarów spektroskopowych i polarymetrycznych o wysokim kontraście), kto to przygotowuje. Prace skupiały się na 86 młodych gwiazdach w trzech obszarach gwiazdotwórczych w pobliżu Słońca: Byku i Kameleonie I, oba oddalone o około 600 km. Rok świetlnyRok świetlnyI w Mgławica OrionaMgławica Oriona Znajduje się około 1600 lat świetlnych od Ziemi.

Podsumowanie odkrycia dokonanego przy użyciu VLT. Aby uzyskać dość dokładne tłumaczenie na język francuski, kliknij biały prostokąt w prawym dolnym rogu. Tłumaczenie na język angielski powinno pojawić się obok. Następnie kliknij nakrętkę po prawej stronie prostokąta, następnie „Tłumaczenia”, a na koniec „Tłumacz automatycznie”. Wybierz „francuski”. © Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO)

Pole pozwala na korektę śladów NieładNieład z'powietrzepowietrze Co zwykle nie pozwala teleskopowi na prowadzenie obserwacji na jego poziomie mocy DokładnośćDokładność Teoria zastosowania optyki adaptacyjnej. Daje zatem możliwość ujawnienia szczegółów wcześniej niewidzianych obiektów. Bóg Strzelec X Przetwarzanie VLT umożliwiło także badaczom identyfikację młodzieży i MasaMasa Gwiazdy badano w żłobkach, a Alma dostarczyła informacji na temat ilości pyłu otaczającego niektóre z tych gwiazd.

Jedno z największych badań, jakie kiedykolwiek przeprowadzono na dyskach protoplanetarnych

Ostatecznie, jak wyjaśniono w komunikacie prasowym ESO, zebrane dane stanowią jedno z największych badań, jakie kiedykolwiek przeprowadzono Dyski protoplanetarneDyski protoplanetarne Przyczyniając się w ten sposób do zrozumienia pochodzenia otoczki jądrowej, która wyewoluowała na Ziemi w ristnienieistnienie Co teraz zwraca uwagę najbardziej zaawansowanych oczu na jego kosmiczne korzenie, aby wiedzieć, czy jest sam, czy nie, we wszechświecie.

READ  Zaćmienie i „pierścień ognia” przechodzą nad Ameryką

W tym komunikacie prasowym wypowiada się wielu astrofizyków zaangażowanych w tę pracę. Więc, Christian Jenski, Profesor WykładowcaProfesor Wykładowca na Uniwersytecie w Galway w Irlandii i jest głównym autorem jednego z trzech nowych artykułów opublikowanych dzisiaj w czasopiśmie Astronomia i astrofizyka, wyjaśnia, że ​​„ To prawdziwa zmiana w naszym kierunku studiów. Przeszliśmy od intensywnej nauki do Systemy gwiazdoweSystemy gwiazdowe Poszczególnym osobom potrzebny jest kompleksowy obraz całych obszarów gwiazdotwórczych „.

Jeśli chodzi o przedstawione dyski protoplanetarne, Jinski dodaje, że „ Niektóre z tych dysków mają ogromne ramiona spiralne, być może wprawiane w ruch przez złożony balet planet znajdujących się w nich Obraca się po orbicieObraca się po orbicie „I jego kolega Antonio GarofiegoAstronom w obserwatoriumAstrofizykaAstrofizyka Darcitri z Włoskiego Narodowego Instytutu Astrofizyki (INAF) wyjaśnia: „ Inne mają duże pierścienie i wgłębienia wyrzeźbione przez formację planetarną, podczas gdy jeszcze inne wydają się gładkie i prawie uśpione wśród całej aktywności „.

Komunikat prasowy ESO mówi, że ostatecznie: „ Zespół był w stanie wyciągnąć kilka wniosków ze wszystkich danych. Na przykład w Orionie astrofizycy odkryli, że gwiazdy skupione w dwie lub więcej gwiazd rzadziej mają duże dyski tworzące planety. Jest to ważny wynik, biorąc pod uwagę, że w przeciwieństwie do naszego Słońca, większość gwiazd na naszej planecie jest taka GalaktykaGalaktyka Masz kumpli. Co więcej, nieregularny wygląd dysków w tym obszarze wskazuje, że w tych dyskach mogą znajdować się masywne planety, co może powodować ich zniekształcenie i niewspółosiowość. „.

Więcej dowiemy się już wkrótce, kiedyBardzo duży teleskopBardzo duży teleskop (Elt) ESO ujrzy pierwsze światło i będzie dostępny dla astronomów.