Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Uwięziony w Polsce 4-latek niepełnosprawny Mathis czeka na powrót do Ventin-Le-Veil

Mathis urodził się przedwcześnie i jest nosicielemPoważne porażenie mózgowe, które traci większość sprawności. Dzięki szerokiemu wyrazowi solidarności jego rodzice, mieszkający w Wendin-le-Weil, niedaleko Lens, mogli sfinansować Bardzo ciężka operacja Pod koniec ubiegłego roku w Niemczech. Aby zakwalifikować się na leczenie, dziecko zostało przyjęte w zeszłym miesiącu Najskuteczniejszy ośrodek rehabilitacyjny w Warszawie.

20 lutego Mathis wraz z matką i towarzyszem przylecieli do Polski ze stowarzyszenia „Le Combat de Mathis”. Pobyt trwający dwa tygodnie. Jednak przed odlotem samolotu do domu Mathis, jego matka Melisandre i Moody zostali poddani 6 marca testowi PCR na obecność wirusa koronowego i zgodnie z protokołem. „Zameldowaliśmy się pod linkiem do hotelu Marriott, w którym mieszkaliśmy o 20:00, raconte Maude Melin-Dupon, A kiedy o 22:00 zostaliśmy powiadomieni o pozytywnym wyniku, Hotel zaprosił nas do natychmiastowego opuszczenia lokalu”.

Pobyt staje się snem

Po wielu dziwnych rzeczach dziecko i dwoje dorosłych znów się spotykają Ograniczone do centrum w WarszawieBez żadnych informacji, trójce zabroniono wchodzenia i wychodzenia z małego pokoju.

Mała sypialnia, spartańska łazienka i żadnych celebrytów
Nastrój Melin-Dupon

Dopiero w ten poniedziałek przyszedł dyrektor centrum, aby powiedzieć mi, że mogą opuścić placówkę później w piątek. 13 dni pozbawienia wolności. Tymczasem Mathis marnuje się. „Nie mógł znieść jedzenia i odmówił jedzenia„W poniedziałek urzędnicy ośrodka ostatecznie zgodzili się odpowiedzieć na prośbę matki, aby dziecko mogło wreszcie zjeść.

Dalej Nie ma sprzętu, który zwykle towarzyszy muNa przykład wycofanie się do nóg lub system, który pozwala mu stać prosto: wszystkim zajmowało się centrum odwykowe, gdzie jego matka jechała tylko na wózku inwalidzkim.

Trzymamy kciuki, że następny test jest negatywny …

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, Mathis i jego dwaj towarzysze mogą wrócić do Francji w przyszły wtorek. „Bilety zostały zarezerwowane, ale Air France prosi o nowe testy PCR przed wejściem na pokład„Spotkanie odbędzie się w niedzielę”.Ale wiemy, że znowu może być pozytywny”, Martwi się Mood Melin-Dupon.

READ  Wideo – Polska: Działacze LGBT+ w telewizji po raz pierwszy od 8 lat… Prowadzący przeprasza za swoją ultrakonserwatywną kampanię