Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska i Węgry zwracają się do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości

Polska i Węgry zwracają się do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości

Chociaż nikt nie spodziewał się innego wyniku, kontynuowali napięcie. Czwartek, 11 marca, cztery dni przed terminem dla nich, Budapeszt i Warszawa odwołały się do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (TSUE) Żądanie zniesienia warunkowego mechanizmu wpłat na fundusze socjalne zgodnie z przepisami prawa. Obie skargi skierowane są do członków Rady (państw członkowskich) i posłów do Parlamentu Europejskiego. Są przedmiotem „Dobra integracja”, Jak śmieje się europejskie źródło. Dwadzieścia minut przed polskim apelem odwołanie węgierskie wpłynęło o godzinie 10:00 za pośrednictwem aplikacji e-Kuria, która umożliwia rejestratorom wymianę transakcji drogą elektroniczną.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj to też Parlament Europejski i Rada łączą plan naprawy w celu poszanowania praworządności

Dwadzieścia siedem, czasami podczas debat homeryckich między Parlamentem Europejskim a Komisją, losuje Plan stymulacyjny w wysokości 750 mld euro Zmierz się i powstrzymaj dewastację epidemii Budżet na lata 2021-2027 wynosi 0 1,074 mld, Praworządność jest ozdobą tego miejsca.

Stało się to kluczową cechą czterech „oszczędności” (Austria, Holandia, Szwecja, Dania), które nie wystąpiły przeciwko ogólnej polityce zadłużenia polegającej na finansowaniu naprawy. Dla posłów jest to konieczność. Z drugiej strony Polska i, co najważniejsze, Węgry nie chcą o tym słyszeć.

W grudniu 2020 r. Kontynuowano polityczny kompromis, w którym Bruksela wiedziała, jak produkować, co umożliwiło zablokowanie budżetu: rządy Mattesa Moravikiego A Victor Orban, uznając zasadę mechanizmu uwarunkowań prawnych sprzeczną z traktatami, zadeklarował, że zajmie CJU; Państwa członkowskie uzgodniły, że urządzenie nie zostanie aktywowane, dopóki sąd luksemburski nie wyda orzeczenia o jego ważności, ale będzie można go ponownie użyć. W tym kontekście wszedł w życie art. 1, przyjęty przez dwadzieścia siedem i właściwą większością głosów w Parlamencie Europejskim.Jest Styczeń.

Zwiększone napięcia

Wbrew praktyce premiera Węgry złożyły apelację z woli krewnego. Minister sprawiedliwości Judith Varga ogłosiła to w czwartek na Facebooku, przypominając o swojej obecności w tym kraju „Obiecano w zeszłym roku”. „Nie możemy pozwolić, aby obowiązywało prawo europejskie, które poważnie narusza prawo”., Pan. Orban usprawiedliwił tego wiernego człowieka. Sprzeciw M.E.P. Katalin Che (Europe Group Renewal, Liberal) obwinia Victora Orbana „Chcąc zaoszczędzić czas przed wyborami w 2022 r.” W ten sposób uniknięto sankcji przed głosowaniem Zgromadzenia.

READ  Renaud Lavillenie osiągnął w Polsce wysokość 5,72 m i jest bliski olimpijskiego minimum

Masz 56,03%, aby przeczytać ten artykuł. Reszta jest tylko dla abonentów.